EKONOMİ

Tecrübeli CEO Boydak Holding'e atandı

Fetullahçı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında kayyum atanan Boydak Holding'i yönetecek isim belli oldu.

Tecrübeli CEO Boydak Holding'e atandı

Geçtiğimiz ay beş kişilik kayyum atanmasının ardından Boydak'a Üst Düzey Yönetici (CEO) olarak iş dünyasındaki başarılarıyla dikkat çeken Mehmet Koca atandı.

Son 5 yılın verileri üzerinden yapılan araştırmada, “En Başarılı CEO'lar" listesinde 5. sırada yer alan Mehmet Koca, geçtiğimiz yıl CEO'luğunu yaptığı Konya'nın önemli firmalarından Torku ile yollarını ayırmıştı.DİKKAT ÇEKEN HES AYRINTISI

Boydak Holding'e kayyum atanmasına rağmen, grubun bir diğer şirketi olan Hes Kablo'ya ilişkin herhangi bir karar verilmemişti. Mahkemenin Hes Kablo'yu kayyum karanının dışında tutmasının şirketin ortaklık yapısından kaynaklandığı belirtildi.

Özel durumu nedeniyle soruşturmadan ayrı tutulan Hes Kablo, yeni CEO Mehmet Koca'ya bağlı olamayacak. Kayseri ekonomisinin lokomotifi konumundaki Boydak Holding'in Mehmet Koca'ya emanet edilmesi bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

EN BAŞARILI CEO'LAR ARASINDA

CAPITAL dergisinin yayınladığı son 5 yıldaki verilere göre hazırlanan “En Başarılı CEO'lar" listesinde 5. sırada yer alan Mehmet Koca, BUSINESS dergisinin 2010 yılında yayınladığı “Krizin En Başarılı 100 Yöneticisi" listesinde de 36. sırada yer almıştı. Koca, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Konular: yönetici, ekonomi haberleri, ekonomi, yönetim,

Yorumlar