EKONOMİ

Terör mağduru çocuklar için eğitim eve gelecek

Gaziantep'te gerçekleştirilen ve 56 kişinin öldüğü terör saldırısı sonucu yaralanan ve okula gidemeyecek durumdaki terör mağduru çocukların eğitimden geri kalmaması için evde eğitim hizmeti verilecek.

Terör mağduru çocuklar için eğitim eve gelecek
Gaziantep'te 56 kişinin öldüğü terör saldırısında yaralanan ve okula gidemeyecek durumdaki çocukların eğitimden geri kalmaması için evde eğitim hizmeti verilecek.

Şahinbey ilçesinde 20 Ağustos Cumartesi günü sokakta düzenlenen kına gecesine yapılan terör saldırısı sonrasında hayatını kaybeden 56 kişinin aileleriyle yaralıların hayata tutunması için devletin tüm imkanları seferber ediliyor.

Tahrip olan evlerin onarıldığı, mağdur vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığı kentte, psikolojik destek de veriliyor. 10'dan fazla çocuğun hayatını kaybettiği acı olayda onlarca çocuk da yaralandı. Tüm yurttaki çocuklar, yeni eğitim öğretim yılının başlamasının sevincini yaşarken, saldırıda yaralanan çocuklardan bazıları bu mutluluktan mahrum kaldı.

OKULDAN UZAKTA EĞİTİM

Hastanelerde yatan çocukların yanı sıra evlerinde de tedavileri süren öğrenciler, yaşıtlarının aksine okuldan uzakta yeni eğitim öğretim yılını karşıladı.

Terör mağduru çocukların bu durumunu dikkate alan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri harekete geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, yaptığı açıklamada, bakanlığın okula gelemeyen çocuklar için evde eğitim hizmeti sunduğunu hatırlattı.

ÖĞRETMENLER EVE GİDECEK

Gaziantep'teki terör saldırısında yaralanan çocukların eğitimden kopmasına engel olacaklarını vurgulayan Mete, "Bugün itibariyle tespit çalışmalarımıza başlıyoruz. Hangi çocuğumuz ne kadar süreyle okula gidemeyecekse, evde eğitim sayesinde öğretmenlerimiz öğrencilerimizle buluşacak. Buradaki esas amacımız çocuklarımızın eğitimden kopmaması. İnşallah tüm çocuklarımız en kısa sürede sağlığına kavuşacak ve okullarda aramıza dönecek." diye konuştu.

Mete, evde eğitim hizmeti alacak öğrenci sayısının tespitinin ardından eğitim verecek öğretmenlerin İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü üzerinden görevlendirileceğini bildirdi.

Konular: Çocuk, terör, gaziantep, terör mağduru,

Yorumlar