EKONOMİ

THY de dolardan Türk Lirası'na döndü

Erdoğan'ın dolar yerine TL çağrısı üzerine bir çok şirket ve kurum TL'ye dönmüştü. THY de yaptığı açıklama ile TL'ye döndüğünü belirtti.

THY de dolardan Türk Lirası'na döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövizden Türk Lirası’na dönüş çağrısına Türk Hava Yolları da katıldığını açıkladı. THY, Amerikan Doları üzerinden uygulanan Türkiye çıkışlı Umre ücretlerini, bugün itibariyle Türk Lirası olarak uygulanmaya başladığını ve hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

Ücret de ceza da TL oldu 

THY, kullanılan seferlere göre vergi dahil Türkiye çıkışlı Umre ücretlerini TL cinsinden uygulanacağını açıkladı. Türk Hava Yolları, Türk Lirası’na çevrilen ücret uygulaması çerçevesinde biletlemeyle ilgili cezaların da TL olarak uygulanması yönünde gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.

THY’den yapılan açıklamada, "Bayrak taşıyıcı havayolunun halihazırda Amerikan Doları üzerinden uygulanan Türkiye çıkışlı umre ücretleri, bugün itibariyle Türk Lirası olarak uygulanmaya başladı. Türk Hava Yollarının bu yönlü girişimiyle, dönem ve kullanılan seferlere göre vergi dahil Türkiye çıkışlı Umre ücretleri TL cinsinden uygulanacak. Türk Lirasına çevrilen ücret uygulaması çerçevesinde, biletlemeyle ilgili cezai sürecin de değişiklik/iade ve no-show (yolcunun rezervasyonu yaptırmış olduğu halde uçuşa gelmemesi)- TL olarak uygulanabilmesine yönelik gerekli tüm düzenlemeler tamamlandı. Türk Hava Yolları ve uçuş tarifeleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezinden veya satış ofislerinden ulaşılabilir" denildi.

Konular:

Yorumlar