EKONOMİ

THY, Morgan Freeman'la anlaştı

Türk Hava Yolları (THY), yeni uluslararası reklam kampanyası için marka yüzü olarak ünlü oyuncu Morgan Freeman'ı tercih etti.

THY, Morgan Freeman'la anlaştı
Türk Hava Yolları, ABD televizyon tarihinin en çok izlenen yayını olan NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) Finali Super Bowl'da bu yıl sürprize hazırlanıyor.

Çekimleri bugün Los Angeles'ta yapılacak reklam filminde THY, Morgan Freeman'ı ekran yüzü olarak kullanacak. 

Geçen yıl Batman vs. Superman reklam kampanyasıyla dünyanın dev markalarının da yer aldığı Super Bowl'da ilk Türk markası olarak sahneye çıkan THY, ABD nüfusunun yüzde 35'ine ulaşmıştı. Amerika'daki uçuş ağını genişletmeye devam eden milli havayolu, geçen yıl açtığı Atlanta hattı ile ABD'deki uçuş nokta sayısını 9'a çıkardı.

1 milyara yakın insan takip ediyor

Yayın hakları UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nden iki kat daha değerli olan, NBA finalinden de daha çok izlenen Super Bowl'u geçen yıl 800 milyon kişi izlemişti.

Hem Oscar ödüllü oyuncu hem pilot

Aktör ve aynı zamanda pilot olan Morgan Freeman, 79 yaşında. Ünlü oyuncu 1987'de ilk Oscar'ını Street Smart filmi ile almıştı. Bugüne kadar 1989'da Driving Miss Daisy, 1994 Esaretin Bedeli ve 2004'te de Million Dollar Baby filmleri ile ödüle ulaşan Freeman, aynı zamanda yönetmen ve yapımcı.

Konular: THY, nüfus, marka yüzü, reklam,

Yorumlar