EKONOMİ

TMSF de bundan sonra sadece Türk Lirası ile işlem yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Türk Lirası' çağrısından sonra bir bir destek açıklamalarında bulunan kurum-kuruluşlara TMSF de eklendi. TMSF bundan sonra işlemlerinde TL'yi kullanacağını açıkladı.

TMSF de bundan sonra sadece Türk Lirası ile işlem yapacak
Türkiye'nin güçlü ekonomisini hedef alan saldırıların bir sonucu olarak Türk Lirasının Amerikan Doları karşısında değer kaybı yaşamasının engellenmesine yönelik destek çağrılarına kayıtsız kalmayan kurum-kuruluşlara Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) da eklendi.

TMSF, alacakların tahsilatında ve bundan sonraki satışlarda yabancı para kullanılmayacağı, işlemlerin Türk lirası ile yürütüleceği bildirildi.

TMSF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TMSF, bankacılık sektörünün sigorta kurumudur ve vatandaşlarımızın bankalardaki bireysel tasarruflarının sigortacısı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye ekonomisine duyduğumuz güvenin bir göstergesi olarak, alacaklarımızın tahsilatında ve bundan sonraki satışlarımızda yabancı para kullanılmayacak, işlemler Türkiye'nin egemenliğinin bir parçası olan Türk lirası ile yürütülecektir.

Erdoğan çağrıda bulunmuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı son konuşmada "Yastık altında dövizi olanlar gelsin parasını altına, TL'ye dönüştürsün." ifadelerini kullanmıştı.

Konular: dolar, çağrı, türk lirası, erdoğan,

Yorumlar