EKONOMİ

Vestel'den 'montajcı' yerleşik sermayeye reklamlı 'yerli' göndermesi

Türkiye’nin ilk gerçek yerli akıllı telefonunu üreten Vestel'in, "Gurula Yerli" sloganıyla yürüttüğü reklam kampayasında Venüs markası için yayınladığı reklam filminde değindiği tarihi gerçekler ilgi topladı. Reklam filmi, kurulduğu günden bu yana üretmek yerine, montajlama ve satın alma politikası uygulayan yerleşik sermayeye ve...

Vestel'den 'montajcı' yerleşik sermayeye reklamlı 'yerli' göndermesi
Zorlu Grubu bünyesindeki Vestel'in, "Gurula Yerli" sloganı ile sürdürdüğü reklam kampanyası dahlinde Türkiye’nin ilk gerçek yerli akıllı telefonunu Venüs için yayınlanan reklam filmi, tarihi açıdan değindiği gerçeklerle ilgi çekti.

Reklam filmi, yıllarca montaj sanayi, satın alma politikası uygulayarak ülke ekonomisine hiçbir ciddi katkı sunmayan yerleşik sermayeye yaptığı göndermeyle öne çıktı.

Vestel markası

Özellikle Türkiye’de ihraç edilen televizyonların yüzde 85’ini tek başına ihraç edebilme başarısını gösteren Vestel bir milyon metrekarenin üstündeki kapalı alanı ile Avrupa’nın en büyük üretim tesisine sahip. Bu tesis geçtiğimiz yıllar içinde National Geographics kanalında yayınlanan Mega Fabrikalar programının bir bölümünde tanıtılmıştı. Bu tesislerinde günde 45 binden fazla televizyon, 18 binden fazla beyaz eşya üreten Vestel 152 ülkeye ihracat yapıyor.
Manisa şehrinin ana ekonomik direği, 2014 yılında 5,5 milyar TL tutarıyla, Türkiye’nin ihracat yapan en büyük dördüncü şirketi durumunda.

Konular: reklam filmi, gururla yerli, vestel,

Yorumlar