EKONOMİ

Yiğit Bulut'tan TÜSİAD'a 'döviz bozdurma' çağrısı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Türk Lirasına dönme' çağrısına hiçbir destek açıklamasında bulunmayan TÜSİAD'a seslenerek, Türkiye'de zamanında koalisyon kurma masalarında bile olmak isteyenlerin bugün sessiz kalmasını, hiçbir destek açıklamasında bulunmamasını...

Yiğit Bulut'tan TÜSİAD'a 'döviz bozdurma' çağrısı
Türkiye'nin güçlü ekonomisini hedef alan Türk Lirasına yönelik değersizleştirme saldırılarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz bozdurma çağrısına birçok kesimden yoğun katılım olurken, TÜSİAD'ın hiçbir destekte bulunmaması dikkatlerden kaçmıyor.

TÜSİAD'ın bu sessizliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Dostça söylüyorum. Ben yarın sizden Savunma Sanayi Müsteşarlığından daha fazla para bozabildiğinizi duymak istiyorum. Hadi! sayın Cumhurbaşkanı çağrı yaptı. Ben yarın bu şirketlerden 100 milyon, 200 milyon, 300 milyon (döviz) bir bozma duymak istiyorum. Bir haber duymak istiyorum. 'Koalisyon kurulsun' deyip, koalisyon görüşmelerine katılmak istedi TÜSİAD" dedi.

 

Konular: tl, cumhurbaşkanı erdoğan, sessiz, türk lirası,

Yorumlar