Yaşam

Dikkat! Bu besinleri beraber tüketmeyin

Yediğimiz sebzenin etin ve bazı içeceklerin sağlığımıza genel olarak yararları olabilir. Ancak bazı besinleri yan yana tükettiğimizde vücudumuza yarardan çok zararı olabiliyor. İşte o besinler...
Salataya dökülen sirke ve limon: Vitamin açısından zengin olan yeşillikler, yağsız ve limonsuz bir salatada buluşunca vitaminlerinin emilimini güçleştirecektir. Bu nedenle yeşillik tüketirken limon ve sirke katmayı ihmal etmeyin.
15
Pilavın yanında turşu yemeyin! Pilav kültürümüzdeki en fazla tüketilen yiyecekler arasında yer alıyor. Bazı kesimlerde pilavın çok zararlı olduğu söylenirken bazı kesimlerde oldukça faydalı olduğu dile getiriliyor. Ancak bilinen bir durum var ki oda pilavı kesinlikle turşu ve salata ile birlikte tüketmemek. Bu şekilde tüketilen pilav mide hastalıklarına, ilerleyen zamanlarda ise bağırsaklarda ciddi problemlere sebebiyet verebiliyor.
25
Soğan ve sarımsak kardeşleri beraber tüketmeyin! Soğanı milletçe severek tüketyoruz. Ancak soğanla muhteşem ikili olan sarımsak beraber kullanıldığında sağlığımız açısından oldukça zararlı olabiliyor. Sarımsakla beraber tüketilen soğan, Fazla tüketilen soğan ciltte lekelere, baş dönmesine ya da midede hazımsızlığa yol açabiliyor.
35
Kakaolu süt tamamen zarar: İçerisinde bol miktarda oksalit asit bulunan kakao, sütteki kalsiyum ile birleşince vücut üzerinde emilim gerçekleştirmez. Bu da kısa zamanda böbreklerde hastalıklara neden olabilir.
45