Yaşam

Eren Bülbül'ün son sözü: Komutanım yere yatın!

Maçka'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün amcası Murat Bülbül, "Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve ‘burdalar’ demiş. O halde bile 'komutanım yere yatın' demiş" dedi.
Trabzon Maçka'da şehit düşen Eren Bülbül’ün amcası Murat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeğeninin vefatı dolayısıyla büyük üzüntü yaşadıklarına değinerek, "Biz 10 kardeşiz ve hepimiz bu ülke için şehit olmaya hazırız. Bu toprakları bu kalleşlere bırakmayız." ifadesini kullandı.
115
Ülkesine, milletine bağlı insanlar olduklarını vurgulayan Bülbül, "Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve ‘buradalar’ demiş. O halde bile 'komutanım yere yatın.' demiş ama maalesef kaybettik." diye konuştu. Bülbül, ağlayıp o kalleşleri sevindirmeyeceklerine belirterek, şöyle devam etti:
215
"Hepimiz bu topraklar için ölmeye hazırız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bunlara hangi ülkeler yardım ediyorsa onlara lanet olsun. Bu kalleşleri burada barındırmayacağız. Bir şeyler yapıp bunları buradan çıkartmamız lazım."
315
Bülbül, yetkililerden, teröristlere bölgede yardım ve yataklık yapanları bulmalarını istedi.
415