GÜNDEM

''Ruhlarını 1 dolar karşılığı satan müptezeller''

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

''Ruhlarını 1 dolar karşılığı satan müptezeller''
 İşte o konuşmadan satır başları

7 Ağustos bir milattır.Çanakkale ruhu, İstiklal ruhu oradaydı. Mustafa Kemal de, Fatih Sultan da oradaydı. Cumhur oradaydı, cumhurun reisi başkomutan da oradaydı. Biz hepimiz oradaydık. CHP, MHP, genel başkanları, parti mensupları oradaydı. Orada hepimiz İstanbul kadar muhteşemdik. Hep birlikte dünyaya mesaj verdik. O mesaj 'Devletimiz, milletimize aittir'.

BU UZLAŞMA ZEMİNİNİ KORUYACAĞIZ


Bu uzlaşma zeminini özenle koruyacağız. Türkiye toplumsal mutabakata varmıştır. 25 gündür meydanlardaki çığlığınızı duymayanlar, dün birliğimizi gördüler. Eli kanlı darbecileri görmezden gelenler Türkiye'nin sesini duydular. Bedduacı terörist başı da, azmettiricileri de Türk milletinin ihtişamını gördüler. Türkiye'yi dize getirmek isteyenler millet nasılmış gördüler. Terörist başı için delil delil diyenler Türkiye'nin talebini gördü.

ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ

İstanbul'da Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde 5 milyon vatandaşımız darbecilere karşı çıktı. 80 ilimizdeki vatandaşımızın da kalbi Yenikapı'da attı. Demokrasi ve hukuk; istiklal ve özgürlük için, devlet, hükümet ve muhalefet olarak oradaydık. Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, CHP ve MHP Genel Başkanlarıyla, Genelkurmay Başkanımızla, aydınlarımızla, sanatçılarımızla, kanaat önderlerimiz, sporcularımız, işçilerimiz, işverenimiz, amirlerimiz, memurlarımızla, kadınlarımızla, erkeklerimizle, 79 milyon vatan evladıyla oradaydık. Yan yana demokrasinin yanında, Türkiye düşmanlarının karşısındaydık. Şimdi daha güçlüyüz, daha kudretliyiz.

7 AĞUSTOS'TA YENİ BİR DESTAN YAZILDI

27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerini içimiz kan ağlayarak hatırlıyoruz. 15 Temmuz'da, 7 Ağustos'ta darbeler defterini açmamak üzere kapattık. türkiye 15 temmuz'da darbeyi yendi. Türkiye'nin her köşesinden insanımız demokrasi için hakka yürüdü. 15 Temmuz şehitlerimiz aynı şekilde hakka yürüdüler, şehit oldular. Onlar bu toprakları bir kez daha vatan yaptılar, bizi birleştirdiler. 15 temmuz gecesi demokrasi destanı yazanlar 7 Ağsutos'ta yeni bir destan daha yazdı. 10 milyon vatan evladı meydanlardaydı.

O TERÖRİST BAŞI HESAP VERECEK

Türkiye'yi otoriter olarak göstermeye çalışanlar, seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanımızı insafsızca eleştirenler bu tabloyu görünce ne diyecekler. Biz farklı düşüncelerimizle biriz, bir bütünüz. O terörist başı Türkiye'ye gelecek, hesap verecek. Türkiye'yi bombalatan, Türkiye'nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız. Buradan tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza, TBMM başkanına, CHP ve MHP liderlerine teşekkür ediyorum.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ AĞUSTOS'TA AÇILACAK

TOBB bünyesindeki 365 başkanla bir araya geldik, iş dünyasının sorunlarını görüştük. Genelkurmay Başkanlığı'nı ziyaret ettik ve darbe girişiminin izlerini yakından gördük. Lefkoşa'daki demokrasiye destek mitingine telekonferansla katıldık. 15 Temmuz'da yoğun çatışmaların yaşandığı Çengelköy Polis Merkezi'ni ziyaret ettik, kahraman polislerimizle görüştük. Şehit ailelerini ziyaret ettik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son hazırlıklarını yerinde gördük. 26 Ağustos'ta bu muazzam eseri açacağız, Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.Dostlarımız artırıyoruz, artırmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin önünde açılan çok daha büyük yeni kapılar var. Bugün Cumhurbaşkanımızı Rusya'ya gidiyor. Enerjiden ulaşıma bir çok alanda kapsamlı görüşmeler yapılacak. Suriye başta olmak üzere bir çok kritik konu ele alınacak.

RUHLARINI 1 DOLAR KARŞILIĞI SATAN MÜPTEZELLER

15 Temmuz gecesini kanlarıyla aydınlatan şehitlerimizi, bölücü terör örgütüne karşı şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Ey şehitler size söz veriyoruz, bu aziz vatanı namert ve kalleşlere çiğnetmeyeceğiz. Al bayrağımızı hiçbir zaman indirmeyeceğiz. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacak. Ruhlarını 1 dolar karşılığında satan müptezellere Türkiye'yi teslim etmeyeceğiz. O karanlık gece okunan selalar ruhlarımızı nasıl birleştirdiyse sonsuza kadar beraber olacağız.

Konular: yenikapı, başbakan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, canlı,

Yorumlar