GÜNDEM

'15 Temmuz' ihaneti dünyaya gösterilecek!

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği himayesinde gerçekleştirilen "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye'nin Demokrasi Zaferi" başlıklı sergi, kapılarını ziyaretçilere açtı.

'15 Temmuz' ihaneti dünyaya gösterilecek!

AA'dan "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye'nin Demokrasi Zaferi" başlıklı, darbe gecesinden en özel görüntülerin yer alacağı sergi düzenleniyor...
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği himayesinde AA, Beyrut Yunus Emre Enstitüsü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) iş birliğiyle Trablus’taki Beyt el-Fen’de düzenlenen "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye'nin Demokrasi Zaferi" başlıklı sergi, kapılarını ziyaretçilere açtı.Sergi yoğun bir ilgi,yle karşılaştı.

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliğinde görevli diplomatlar, Anadolu Ajansı Ortadoğu Haberleri Editörü Ömer Bulut Yüzgüleç, Beyrut Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Cengiz Eroğlu’nun da hazır bulunduğu serginin açılışına Lübnan'daki yerel medya kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, siyasiler ve din adamlarının yanı sıra Lübnanlılar ile Trablus’ta yaşayan Türkler yoğun ilgi gösterdi.

Sergiye Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes’i temsilen katılan büyükelçilik müsteşarı Bekir Utku Atahan, sergide emeği geçen Yunus Emre Enstitüsü ve Anadolu Ajansına teşekkür etti.

"Demokrasinin zaferi"

Atahan, darbe girişiminin demokrasi ve halkın zaferiyle sonuçlandığını belirterek, o gecenin "demokrasinin zaferi" olarak tanımlandığını söyledi.

Türkiye’nin yoluna güçlü bir şekilde devam edeceğini vurgulayan Atahan, darbe girişimi gecesi ve sonrasında Türkiye’ye destek veren Trablus halkına teşekkür etti.Beyrut Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Cengiz Eroğlu da 15 Temmuz darbe girişimini Lübnan genelinde bu tarz etkinliklerle anlatmaya çalıştıklarını belirtti.

Eroğlu, 15 Temmuz'da Trablus’tan Türkiye’ye ve Türk halkına büyük destek geldiğini dile getirerek, bu nedenle sergiyi Trablus’a da taşıdıklarını ifade etti.

Darbe gecesinden özel görüntüler

Sergide, AA foto muhabirlerinin darbe gecesi çektiği fotoğrafların yanı sıra Akkar şehrinden gelen ortaokul ve lise öğrencilerinin darbe girişimini anlatmak için çizdikleri resimler de yer alıyor.

Sergi, yarın da devam edecek.

Konular: AA, türkiye, lübnan,

Yorumlar