GÜNDEM

'Ak Silahlanma' şeytanlığı!

Geçtiğimiz hafta Twitter, Aksilahlanma başlığı ile Türkiye'deki gündemi değiştirmişti. Bazı AK Parti'ye gönül verenlerin de aldanarak destek verdiği bu başlığın altından çok büyük bir oyun çıktı.

'Ak Silahlanma' şeytanlığı!
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Twitter gündeminde Aksilahlanma başlığı yoğun bir şekilde konuşulmuş ve hatta Bekir Coşkun gibi köşe yazarları da bu konuyu köşelerine taşıyarak “silahlanın” provakasyonunu daha geniş kitlelerin duymasına yardımcı olmuştu.

Yazısında her ne kadar durumu eleştiriyor gibi görünse de aslında bu başlığın AK Parti taraftarları tarafından açıldığına emin gibi konuşuyordu. Bekir Coşkun 25 Ekim tarihli yazısına Dört bir yanda yandaşlarına silahlanın çağrısı yapıyorlar şeklinde başlamıştı.Halka silahlanma çağrısı sanki AK Parti tarafından yapılıyor gibi gösterilirken emniyetin başarılı operasyonu gerçekleri ortaya çıkardı.Aksilahlanma zırvasını kim başlattı?

Sosyal medya üzerinde yapılan araştırmalar Aksilahlanma başlığının Jeansbiri isimli twitter kullanıcısı tarafından başlatıldığını ortaya çıkardı. Daha sonra bu kullanıcının gerçekte kim olduğu ile ilgili sıkı bir takip süreci başladı ve hesabı kullananın kimliği bulundu. FETÖ okulunda öğretmen!

Jeansbiri hesabını yöneten kişinin Elazığ'da darbe girişiminden sonra kapatılan Özel Yavuz Selim okulunda öğretmenlik yaptığı belirlenen Ahmet Kemal A. olduğu ortaya çıkarılınca plan tamamen suya düştü.

Jeansbiri kimdir?

Aksilahlanma başlığının açılmasının provakatif bir eylem olduğunu anlamak için sadece Jeansbiri hesabının paylaşımlarına bakmak yeterli. Sürekli sol gazetelerden, yazarlardan ve dergilerden paylaşım yapan birinin AK Parti için bir başlık açması FETÖ'nün ne kadar sinsi işler çevirebileceğini gözlerinizin önüne sermek için yeterli olacaktır.Neden yapıldı?

15 Temmuz darbe girişiminde hedefine ulaşamayan eli kanlı terör örgütü FETÖ, tankların önüne çıkan vatandaşları provake ederek şiddet eğilimlerini artırmayı hedefliyordu. Bu kirli oyun deşifre edilmeseydi FETÖ teröristlerine karşı yapılacak herhangi bir silahlı eylem sonrasında ilk hedef AK Parti seçmeni olacaktı ve kendilerince tankların önünde duran milleti terörize edeceklerdi. 

Konular: twitter, aksilahlanma, ak parti, jeans biri,

Yorumlar