GÜNDEM

'Alayınız gelin!'

Bölücü terör örgütü PKK , hain saldırılarına dün bir yenisini daha ekledi.Bu canice saldırıda 10 yiğidimizi ve 5'de masum vatandaşımızı kaybettik.Cani eylemlerine farklı eyilimlerle devam etmekte olan bu örgüt, çok iyi bildiğimiz gibi hiçbir zaman amacına ulaşamadı ulaşamayacaktır.Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan tüm...

'Alayınız gelin!'
Turkiyehabermerkezi

PKK, cani saldırılarına bir yenisini daha ekledi.Şemdinli'de dün sabah, jandarma karakolu yakınındaki kontrol noktasına 5 ton bomba yüklü minibüsle gelen PKK’lı hain terörist, bekleyen araçların arasına dalıp bombayı patlattı. Korkunç patlamada 10 asker ve 5 vatandaş şehit oldu.

 
Türk Milleti dün olduğu gibi, bugün ki cevabıda aynıdır.Duruşumuza, Vatanımıza uzanan tüm hain eller, kendi kazanalarında yanmakla mahkumdur.Bizlerin yani Türkiye'nin cavabı tektir;
Bir ölürüz bin diriliriz..

PKK-FETÖ-DAEŞ yani Türkiye'nin üzerinde emelleri olan her kim varsa, hangi hain örgüt varsa hep söyledik tekrar söylüyoruz; 'ALAYINIZ GELİN!'

 Hatırlatmakta fayda gördüğümüz ve dilimizden, düşüncelerimizden hiç eksik olmayan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Gaziantep'te bir sokak düğününde gerçekleşen canlı bombalı saldırı ardından, utulmayacak olan sözler kullanmıştı.Cümlelerimizi tam olarak özetleyen Cumhurbaşkan Erdoğan'ın bu tarihi açıklamasını tekrardan paylaşmanın ve hatırlatmanın tam zamanı olduğunu düşündük;

  " Son dönemde yoğunlaşan terör olayları ile verilmek istenen mesaja cevabımızı her fırsatta tekrarlıyoruz, başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halkı boyunduruk vuramayacaksınız." 


Dünkü saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan sert tepki göstererek, şu açıklamalarda bulunmuştu;

"Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, Durak Jandarma Karakolu önündeki kontrol noktasında 10 askerimizin ve 8 sivil vatandaşımızın şehadetine, 27 kişinin de yaralanmasına yol açan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyorum.

Neden mi saldırdılar?

Bölücü terör örgütü PKK'nın, ülkemize ve milletimize saldırma vazifesi doğrultusunda, insani ve ahlaki tüm değerlerden yoksun eylemlerini yoğunlaştırma arayışı içinde olduğu anlaşılıyor. Ankara'da teröristlerin etkisiz hale getirilmeleriyle önlenen girişimin, İstanbul'da ise 10 vatandaşımızın yaralanmasıyla neticelenen saldırının ardından yapılan Şemdinli eylemi, bunun en açık ifadesidir"

Bölücü örgüt halk tarafından dışlandı

Bölücü örgüt, geçtiğimiz yıl başlattığı çukur eylemlerinin akabinde bölge halkı tarafından adeta tecrit edilmiş, dışlanmıştır. Bunun üzerine örgüt üyeleri, tıpkı FETÖ ve DEAŞ mensupları gibi, sadece kan dökmeyi, can almayı hedefleyen saldırılarla varlıklarını ispata yönelmişlerdir. Suriye ve Irak'ta hesapları olan karanlık odakların taşeronluğunu yapan bu örgütün eylem teşebbüslerinin büyük bölümü, esasen, halkımızın desteği sayesinde, güvenlik ve istihbarat kuruluşlarımızın gayretleriyle önlenmektedir. Maalesef, son Şemdinli saldırısında olduğu gibi, önüne geçilemeyen eylemler de yaşanabilmektedir"

Ne gerekiyorsa seferber ediyoruz 

"Devletimiz, tüm kurumlarıyla, milletimizle el ele vererek, bölücü terör örgütünü eylem yapamaz hale getirmekte kararlıdır.  İnsan gücünden teknolojik imkanlara kadar bunun için ne gerekiyorsa seferber ediyoruz. Devletimizin ve milletimizin bekası için,yurt içinde ve yurt dışında, her türlü siyasi, diplomatik, askeri tedbiri almakta kararlıyız. Kendimizin ve çocuklarımızın daha güvenli, huzurlu, müreffeh geleceği için ödediğimiz bedeller, inşallah boşa gitmeyecektir. Şemdinli'deki menfur saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum."

Konular: Recep Tayip Erdoğan, pkk, türkiye, alayınız gelin,

Yorumlar