GÜNDEM

'Antalya gayet güvenli bir yer'

Rusya'nın Antalya Konsolosu Aleksandr Tolstopyatenko, Antalya'nın Rus turistler için güvenli bir turizm adresi olduğunu söyledi.

'Antalya gayet güvenli bir yer'

Rusya'nın Antalya Konsolosu Aleksandr Tolstopyatenko, Rusya'nın çeşitli birimlerinin temsilcilerinden bir araya gelen komisyonun Antalya'nın dünyanın diğer turizm merkezlerine göre turistler için gayet güvenli olduğunu doğruladığını bildirdi.

"CHARTER SEFER KARARLARI ÖYLESİNE ALINMADI"

Antalya'ya ilk charter seferiyle gelen gazetecilere açıklama yapan Konsolos, "4 hafta önce Antalya'ya Rusya'nın çeşitli birimlerinin temsilcilerinden oluşan heyet geldi ve havalimanlarından diğer tüm yapılara kadar turistlerin bulundukları noktaların güvenlik koşullarını değerlendirdiler. Heyet, güvenlik konusunda olumlu not verdi. Ülkemizin yönetimi Türkiye'ye charter seferlerinin yeniden başlaması kararını öylesine almadı." dedi.

"ANTALYA YETERİNCE GÜVENLİ BİR YER"

Tolstopyatenko son olarak, "Antalya'da güvenlik düzeyinin yeteri kadar üst düzeyde olduğunu düşünüyorum. Hiç kimse dünyanın hiçbir yerinde %100'lük güvenliği garanti edemez. Fakat diğer bölgelere kıyasla Antalya yeterince güvenli bir yer" ifadelerini kullandı.

Konular: antalya, Rus, rusya, türkiye,

Yorumlar