GÜNDEM

'Hayır'cı şovmene anladığı dilden 'Evet'

Anayasa değişikliği teklifinin Meclis'te oylanıp kabul edilmesinin ardından, gözler Nisan ayında yapılacak olan referanduma çevrildi. Bu süreçte ise pek çok 'Referanduma evet' ve 'Referanduma hayır' propagandaları yapılmaya başlandı. Ancak sosyal medya aracılığı ile ön plana çıkan bu çağrılarda sarışın bir teyzenin...

'Hayır'cı şovmene anladığı dilden 'Evet'
AK Parti'nin 18 maddelik anayasa değişiklik teklifi TBMM'de oylanarak kabul edildi. Ardından teklif Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu. Daha sonra da gözler Nisan ayında yapılacak olan referanduma çevrildi.

Yapılacak olan anayasa değişikliğine 'tek adam' yaftası yapıştıranlar ise bu süreci fırsata çevirdi. Ana muhalefet partisi CHP'nin haricinde bir de sosyal medyada 'Hayır'cılar ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medyada gün aşırı yayınlanan bu anlamsız videolara ise geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi.

Ne dediğini kendisi bile bilmiyor!

Öyle ki bu videoda Kemalist zihniyetli platin saçlı teyzemiz, referandumda neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyor (kendince). Ama iddia ediyoruz ne söylediğini kendisi dahi bilmiyor ve anlamıyor. Sarışın teyzemiz 'Evet'çiler ve 'Hayır'cıları kıran kırana yarıştırıyor.

Referanduma evet diyecek olanları sözde naif üslubu ile hunharca yaftalamaktan ise hiç çekinmiyor. Peşi sıra kurduğu cümlelerle de alay konusu olması gecikmiyor.

Buyrun videoyu siz de izleyin ve bu sarışın teyzemizin 'Hayır' propagandalı videosunda, nasıl da kendini rezil ettiğine şahit olun. 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Cevap olarak 'Evet' videosu sosyal medyayı salladı

Sarışın teyzenin hayır videosunun üzerinden çok geçmeden bir internet kullanıcısı da, bu kadının konuşmalarının aynısını 'neden evet' sorusuna cevap verecek şekilde kurguladı. Kullanıcının şahsi Twitter adresinden 'Sarı saçlı teyzeye gelsin' notuyla paylaştığı video ise sosyal medyayı salladı.

Dileriz sarışın teyze bu sefer anlamıştır(!).

Konular:

Yorumlar