GÜNDEM

'MHP ile anlaştık, başkanlığı getireceğiz'

Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon Meydanı'nda halka hitap etti. Yıldırım, MHP lideri Bahçeli ile görüştüklerinde Anayasa değişikliği için anlaştıklarını söyledi. Yıldırım "Başkanlığı getireceğiz" dedi.Başbakan, CHP bildiriminin ardından sert sözlerle ana muhalefeti eleştirdi.

'MHP ile anlaştık, başkanlığı getireceğiz'

Trabzon'da halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Gece gündüz demeden, memleketin her köşesinde hangi yuvada, hangi mağarada, hangi delikte bir terörist varsa hepsi yok oluncaya kadar bu mücadele devam edecek." dedi.

Başbakan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz terörle, teröre destek veren siyasi uzantılarıyla mücadele ederken ne kadar da bunların destekçisi varmış, ne kadar da seveni varmış. Bütün Avrupa ülkelerinden 'aman bu adamlara dokunmayın'. Kardeşim neye dokunmayacaksın? Mahkeme çağırıyor, 'gel ifade ver'. 'Ben seni, mahkemeni kabul etmiyorum, gelmiyorum, ifade vermiyorum, beni alamazsınız, beni veremezsiniz'. Geldin mi? İfadeni de verdin mi, dersini de aldın mı? Alacaksın. Burası hukuk devleti, burası Türkiye Cumhuriyeti, burada terörün borusu ötmez."

"Bu sokak çıkmaz sokaktır"

Anamuhalefet partisini sağduyulu olmaya çağıran Yıldırım şunları söyledi:

"Türkiye'nin ne büyük badirelerden, ne büyük sıkıntılardan geçtiğini görmüyor musun? Şehitlerimizi görmüyor musun? Terörle yapılan amansız mücadeleyi görmüyor musun? Şimdi zaman ülkeye sahip çıkma zamanıdır, bir olma, beraber olma zamanıdır. Ayrılıkçılara, terör goygoycularına yaranma zamanı değildir. Ülkenin, milletin bekası için bir olma, beraber olma, birlikte çalışma zamanıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, yol yakınken dön bu yanlıştan. Bu yol, yol değil, bu sokak çıkmaz sokaktır."

Başbakan Yıldırım: MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapacağız

Allah yardım etsin

Binali Yıldırım "Ülkenin ana muhalefet partisi pusulayı yitirmiş vaziyette. Nereye toslayacağı belli değil. Allah yardım etsin. Bölücülere, darbecilere arka çıkmak ana muhalefet partisinin işi midir? Herkes durumunu gözden geçirmek zorunda. Ana muhalefet partisi demek, iktidar alternatifi demektir. Siz iktidara talipseniz, tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet prensibine bağlı kalmalısınız." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum

Kılıçdaroğlu'na seslenen Yıldırım "Ana muhalefeti sağduyulu olmaya çağırıyorum. Şimdi zaman ülkeye sahip çıkma, bir olma, beraber olma zamanıdır. Ayrılıkçılar, terör goygoycularına yaranma zamanı değildir. Sayın Kılıçdaroğlu yol yakınken dön bu yanlıştan. Bu gittiğin yol yol değildir.  Trabzon'a ikinci bir üniversite açacağız. Trabzon-Giresun demiryolu Atatürk'ün vasiyetidir. Onu da gerçekleştireceğiz." dedi.

Anayasa değişikliği

Anayasa değişikliği için yapılan görüşmelere de değinen Başbakan Yıldırım, "MHP, onun Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yine sağduyusu ile vatansever ve ülkenin geleceğini dikkate alarak, her türlü siyasi hesaplardan öte Türkiye'nin bu önemli meselesinin çözümü için sorumluluk aldı ve bu konuda inşallah, MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapacağız ve başkanlık sistemini de hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.
 

Başbakan Yıldırım Trabzon'da

Başbakan Yıldırım Trabzon'da Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki Gülbahar Hatun Camisi'nde kıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki Gülbahar Hatun Camisi'nde kıldı.

Trabzon ve Rize'deki programları için Başbakanlık uçağıyla Trabzon Havalimanı'na gelen Yıldırım'ı, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon ve bölge illerinin milletvekilleriyle diğer ilgililer karşıladı.

Yıldırım ile Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da Trabzon'a geldi.Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, Başbakanlık otobüsüyle yol boyunca vatandaşları selamlayarak, Gülbaharhatun Mahallesi'ndeki Gülbahar Hatun Camisi'ne geldi.Cami girişinde vatandaşları selamlayan Yıldırım ve beraberindekiler, burada cuma namazını kıldı.

Başbakan Yıldırım, namaz sonrası cami içindeki Gülbahar Hatun Türbesi'ni ziyaret ederek dua etti.Çıkışta kendisini bekleyenleri selamlayan Yıldırım, kısa süre sohbet ettiği vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Konular:

Yorumlar