GÜNDEM

100 bin saat güvenlik kamerası incelendi

Yılbaşı gecesi eğlence mekanı Reina'da terör saldırısı düzenleyen saldırganı yakalamak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde özel ekip kuruldu. Yaklaşık olarak 100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi.

100 bin saat güvenlik kamerası incelendi
İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi bir gece kulübüne düzenlenen saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan Abdülgadir Masharipov'un yakalandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri, Ortaköy saldırganının Esenyurt'ta bir adreste saklandığını belirledi. Söz konusu adrese düzenlenen operasyonda şüpheli Abdülgadir Masharipov ile 1'i Kırgız asıllı erkek ve Mısır, Senegal ve Somali uyruklu 3 kadının gözaltına alındı.

100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi

Bir üst düzey emniyet yetkilisinden edinilen bilgiye göre, Reina saldırganı yakalamak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde özel ekip kurulduğu öğrenildi. Özel ekip saldırıdan sonra geçen 16 gün boyunca saldırganın İstanbul'a geldiği günden itibaren yaklaşık olarak 100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Polis ekipleri yaptığı takiple örgüte ait çok sayıda uyuyan hücreyi belirlediği öne sürüldü.

Konular: reina, Saldırgan,

Yorumlar