GÜNDEM

12 Hakkari şehidi törenle uğurlandı

Çukurca ve Şemdinli ilçelerinin kırsalında PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonda şehit olan askerlerimiz için Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören gerçekleştirildi.

12 Hakkari şehidi törenle uğurlandı

Hakkari'nin Çukurca ve Şemdinli ilçelerinin kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyonda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Yaşar (Kütahya), Piyade Uzman Çavuş Haşim Yenigül (Kahramanmaraş), Piyade Uzman Çavuş Sercan Gedikli (Edirne), Piyade Uzman Çavuş Murat Demirçi (Adana), Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci (Adana), Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel (Kastamonu), Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral (Afyonkarahisar) ve Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Uçar (Konya) için Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören yapıldı.

Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van milletvekilleri Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, askeri erkan ve polislerin katıldığı tören, basına kapalı olarak yapıldı.

Özgeçmişleri okunan ve Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından yapılan duanın ardından şehitler memleketlerine uğurlandı.

 

 

 

 

 

Konular: hakkari, harekat, pkk, türkiye,

Yorumlar