15 Temmuz Gazisi Levent Deveci: Bizim idam istediğimiz hainleri beraat ettirdiniz

15 Temmuz'da Şehitler Köprüsü'ne gelen ve orada darbeci hainlerin kurşunlarıyla vurularak gazi olan Levent Deveci, 44 FETÖ'cünün tahliye edilmesine sitem etti. Deveci mahkemeye "Bizim idam istediğimiz hainleri beraat ettirdiniz" diyerek sitem etti.

Gündem 13.07.2018, 09:13 13.07.2018, 14:08
15 Temmuz Gazisi Levent Deveci: Bizim idam istediğimiz hainleri beraat ettirdiniz

15 Temmuz'da Şehitler Köprüsü'nde vurularak gazi olan Levent Deveci, 12 ameliyat geçirmesine rağmen bütün davalara katılmış ve FETÖ'cüler tarafından defalarca ölümle tehdit edilmişti...

Ölümle tehdit ettiler

"Ben özel avukatlarımla beraber saat 10.30'da mahkeme salonuna girdim. Ben bu zamana kadar bütün davalara katıldım ve bu konuda da çok tehdit aldım. "Şikayetçi olma, konuşma, senin konuşmaların etkiliyor" gibi tehditler aldım. Ben de onlara 'Biz ölümü öldürmüşüz. Bu tehditleri geçin' dedim.

 

"Davada darbecilere anormal bir koruma vardı"

Ben davaya 12. ameliyatımın dikişleri olduğu halde gittim. Orada bir düzen kurulmuş. Sanıklara müthiş bir koruma kalkanı vardı. Ben orada "bu diğer davalar gibi değil sanırım beraat olacak" dedim. Bana oradan "abi olur mu öyle şey" diyenler oldu.

Cezalar okunduktan sonraki süreç

Hakim kürsüden cezaları okumaya başladı. Önce gazilerin ismini sonra da onlara ateş eden hainlerin cezalarını okuyordu. Beni vuran yarbaydı. Bunu defalarca söyledim ve tarif ettim. Ben orada herkesin ateş ettiğini gördüm. Benim ismim ve sanıklardan üç yüksek rütbeli isim okundu. Bunlar benden dolayı 15'er yıl ağır ceza aldı. Zaten onların müebbetleri de vardı."

44 haine verilen tahliyeden sonra tahrik ve arbede çıktığını söyleyen Deveci, darbeci hainlerin tahriklerini anlattı.

 

"Arbede çıktı ve darbecilere vurdum"

"En sonunda 44 sanığa "beraat" dedi hakim ve beraat alan 44 hain Harbiye Marşı söylemeye başladılar. Zafer işareti yaptılar ve içlerinden biri de ülkücülerin kurt işaretini yaptı. Küfürler savurdular. Bu durumda gaziler ve şehit aileleri dayanabilir mi sizce? Dayanamadık ve müdahale ettik. Anormal bir tahrik vardı ve müdahale ettik, arbede yaşandı. Ayağından vurulup gazi olan bir abimiz vardı, o sinir krizi geçirdi. Hainlerden de yaralananlar oldu. Bir tanesine ben iyisinden bir tokat yapıştırdım elhamdülillah..."

"Bu işte FETÖ'nün parmağı var"

Levent Deveci, tahliye kararlarında FETÖ'nün parmağı olduğunu söyledi.

"Mahkemeden böyle bir karar beklemesek de çıktı. Bu işte FETÖ'cülerin parmağının olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben köprüye geldiğimde herkes ateş ediyordu. Mahkemede şov yapan genç askerler vardı. Aileleri ile birlikte hep şov ve tahrik içindeler. Buradan mahkemeye sitem ediyorum. Siz doğru dürüst karar vermezseniz, halk karar aramaya başlar. Adaleti kendisi uygulamaya kalkar; bu da arbedelere neden olur işte... Kimse alçaklık yapmasın. Orada tahliye edilecek tek kişi yoktur. Hepsi o gece halka ateş etti. Bizzat şahidim ben."

Temyiz için mücadele edeceğini söyleyen Deveci, idam çağrısında bulundu.

"Bizim idam istediklerimizi siz beraat ettirdiniz"

"Ben avukatlarımla mücadele edeceğim ve temyize gitmesi için elimden geleni yapacağım. Köprüde 36 şehit var; bunların bedelini ödeyecek o alçaklar... Ben sonuna kadar uğraşacağım. Biz idam istedik; bizzat Cumhurbaşkanı'na kendim söyledim. Ben tecavüzcülere ve hainlere idam istiyorum. Bizim idam istediğimiz hainleri beraat ettiriyorsunuz. Siz hangi kafadasınız?"

Yorumlar (0)
25°
açık
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P