GÜNDEM

15 Temmuz gecesi sela okuyan imama silah çektiler

15 Temmuz gecesi darbe yandaşı hainlerin din görevlilerine yönelik saldırılarının sadece İzmir'le kısıtlı kalmadığı, İstanbul Başakşehir'de de benzer bir saldırının hem de silahlı şekilde gerçekleştiğine dair delil niteliğinde görüntüler ortaya çıktı.

15 Temmuz gecesi sela okuyan imama silah çektiler
Terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimini engellemek için selalar okuyarak, vatan nöbeti çağrısı yapan cami görevlilerine yapılan saldırıların yalnızca İzmir'de olmadığı ortaya çıktı.

İstanbul'da Başakşehir Hatice Binti Ali Camii İmamı Abdulhekim Yıldız'ın, alçak kalkışma gecesi sela okurken bir baba oğul tarafından silahla tehdit edildiği anlar saniye saniye kaydedildi.

Yıldız'ı ölümle tehdit eden şahıslar, "Neden sela okuyorsun? Seni alnından vururum. Ben senin emir aldığım yerlere sorarım. Bir daha sela okumayacaksın" diyerek imama saldırıyor.

Tutuklandılar 

Baba R.B. ve oğlu O.E.B, darbe girişiminden 2 gün sonra gözaltına alındı. Lise öğrencisi olan O.E.B.'nin emniyetteki ifadesinde darbecileri desteğini itiraf ettiği öğrenildi.

İki saldırganın tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

Konular: tehdit, istanbul, silahlı tehdit, Hatice Binti Ali Camii,

Yorumlar