GÜNDEM

15 Temmuz’u tiyatro ile anlattılar

FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimi, Çanakkale’de bir tiyatro oyunuyla anlatıldı.

15 Temmuz’u tiyatro ile anlattılar
FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimi, Çanakkale’de bir tiyatro oyunuyla anlatıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, tiyatro öncesinde yaptığı konuşmada “Ne olursa olsun teslim olmadık. Olmayacağız” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’ın himayesinde 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi sırasında yaşananlar ‘15 Temmuz; Zafer Demokrasinin, Meydanlar Milletindir’ tiyatro oyunu ile anlatıldı. İÇDAŞ kongre merkezinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernekler ve çok sayıda vatandaş ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan etkinlikte Kur-an Tilaveti ile şehitler için dua okundu. Ardından bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Ne yaparlarsa yapsınlar. Ne olursa olsun teslim olmadık. Olmayacağız. Adete bir 15 Temmuz daha olsa Allah korusun dimdik ayakta duracağımızı bu akşam bir kez daha gösterdik. Aramızda yüzlerce, binlerce Ömer Halisdemir’ler olduğunu bir kez daha gösterdi. Onların silahları, teçhizatı olmamasına rağmen askerimizin içerisine giren hainleri engellemek için bu ülkenin demokrasisine, geleceğine, bayrağına, milli egemenliğine uzatan eli kırmak için iman dolu göğsüyle meydana çıktılar. Ve o kararlılığı gösterdiler. Çünkü biz ‘zafer demokrasinindir. Meydanlar milletindir’ dedik” dedi.

Bülent Turan’ın konuşmasının ardından Abdülkadir Katra Çanakkale Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar ‘15 Temmuz; Zafer Demokrasinin, Meydanlar Milletindir’ tiyatro oyunu ile anlatıldı.

Konular:

Yorumlar