GÜNDEM

16 İlde FETÖ'ye büyük operasyon

İstanbul merkezli 16 ilde FETÖ'nün Türkiye ve İstanbul imamlarının da aralarında bulunduğu 58 kişinin yakalanması için 66 ayrı adrese eş zamanlı operasyon başlatıldı.

16 İlde FETÖ'ye büyük operasyon
16 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon başlatıldı. FETÖ'nün emniyet imamı olarak bilinen "Kozanlı Ömer" kod isimli Osman Hilmi Özdil'de gözaltı listesinde. 100 ekibin görev aldığı operasyonda FETÖ'nün emniyet imamı "Kozanlı Ömer" kod isimli Osman Hilmi Özdil'de gözaltı listesinde bulunuyor.

İmamlara yönelik oparasyon başlatıldı 

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'ye yönelik "Türkiye", "İstanbul" ve üst düzey "Emniyet" imamlarına yönelik operasyon başlattı.

16 ayrı ilde imam operasyonu

İstanbul merkezli 16 ayrı ilde aralarında "Kozanlı Ömer" kod isimli Ozman Hilmi Özdil'in de aralarında bulunduğu, "Türkiye İmamı", "İstanbul İmamı" ve "Emniyet İmamı"nın da aralarında bulunduğu 58 kişinin yakalanması için 66 ayrı adrese eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyonlarda 100 ekip görev alırken, gözaltına alınacak olan FETÖ üyelerinin 9'unun üst düzey abi, 17'sinin meslek abileri olduğu öğrenildi. Gözaltı listesinde bulunan FETÖ üyelerinin, doktor, öğretmen, subay, mühendis, muhasebeci, esnaf, araştırma görevlisi ve emniyet personeli gibi meslek guruplarından oldukları öğrenildi.

Konular:

Yorumlar