GÜNDEM

2. Abdülhamid Han'ın hayatı, 'Payitaht Abdülhamid' ile ekranlarda

Padişahlığı döneminde Osmanlı Devleti'ni dünyanın dört büyük gücünden biri haline getiren, 34. padişah 2. Abdülhamid Han'ın hayatını, siyonistler ve masonlarla mücadelesini, hayata geçirmeye çalıştığı kalkınma projelerinin nasıl engellendiğini, tüm kara propagandalara karşı anlatan 'Payitaht Abdülhamid' 24 Şubat'ta TRT...

2. Abdülhamid Han'ın hayatı, 'Payitaht Abdülhamid' ile ekranlarda
Devlet-i Aliyye'nin 34. padişahı ve 113. İslam halifesi olan ve bunalımlı bir dönemde tahta çıkan 2. Abdülhamid Han, padişahlığı döneminde Osmanlı'yı dünyanın dört büyük gücünden biri haline getirmiş, siyonist ve masonlarla amansız mücadelesi ile tarihe adını altın harflerle yazdırmıştı.

II. Abdülhamid Han, yönetimi zarfında üç temel esas üzerinde durmuştur.

Birincisi, “Osmanlı Devleti’nin devamını sağlamak”. İkincisi, “İslam dünyasını manevi birliğe kavuşturmak”. Üçüncüsü, “Haçlılığın ve sömürgeciliğin istilasını frenleyip son vermek”.

Batı'ya karşı dengeci, Doğu'ya karşı İslamcı politikacılar izleyen 2. Abdülhamid Han, ülke içinde monarşiyi güçlendirmişti.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD'İN İLK FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Ortak düşmanlık 'İslam Birliği'

Abdülhamid Han, devlet sınırları içerisindeki Yahudi ve mason hakimiyetinin farkına varmış, bu kirli güçlere karşı apaçık savaş ilan etmişti. Siyonist ve masonların, Abdülhamid Han'ın bu mücadelesinden kaçmanın tek yolu ise Abdülhamid'in iktidarına son vermek olacaktı.Sultan Abdülhamid, hiçbir ilgisinin olmadığı 31 Mart Ayaklanması gerekçe gösterilerek ve Şeyhüllİslam Mehmed Ziyaettin’in verdiği fetva sonucunda tahttan indirildi. Abdülhamid’in yerine İttihatçıların güdümünden çıkmayacağı belli olan Mehmet Reşat getirildi.

27 Nisan gecesi de Sultan Abdülhamid ve ailesi 20 saatlik bir tren yolculuğu sonucunda Selanik’e gönderildi. Bu olaydan sonra Osmanlı’yı bir İslam Birliği halinde ayakta tutabilmenin son fırsatı da yok edilmiş oluyordu.

Evet içimizdeki ve dışımızdaki ve hala günümüzdeki Abdülhamid düşmanlarının ortak yönü 'İslam Birliği'ni istememesi oldu.

"Abdülhamid dönemini incelememiz gerekir"


Ünlü Fransız tarihçi François Georgeon Abdülhamid Han'ı ele aldığı kitabında, "Bugünkü Türkiye’yi anlamak istiyorsak Abdülhamid dönemini incelememiz gerekir" diyor. Öyle ki Abdülhamid'i günümüzde bile devam eden karalama kampanyaları, hiç bir zaman boş ve kuru gürültü olmaktan ileri gidememiştir.Abdülhamid'i utanmadan karalayanlar islam düşmanları ve kemalizm ile kafayı bozmuş şaklabanlar, onu anlamak için dönüp daha yeni hayata geçirilen projelerine bile göz atmaktan utanıyorlar. Öyle ki 2013 yılında açılan ve İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmaray projesi, yaklaşık 1,5 asır öncesinde Abdülhamid Han devrinde 'Tüp Geçit' adı ile hazırlanmış ve inşaası için çok sayıda proje çizilmiştir.

Tüp geçit projesi de maalesef, Abdülhamid Han'ın büyük bir fedekarlıkla yürüttüğü imar faaliyetlerinin bir devamı olan, fakat tahttan indirilmesiyle yarıda kalan birçok projeden sadece birisidir.'Payitaht Abdülhamid' geliyor

Abdülhamid Han'ın yüzyıllık geçmişimiz içerisinde, bazı kendini bilmez güruhlar tarafından ısrarla yok sayılan önemi ve değeri ise, oldukça iddialı bir yapımla ekranlara taşınıyor. Sultan Abdülhamid Han'ın padişahlık dönemindeki mücadelelerini, Osmanlı'nın kalkınması için hazırlanan projelerin nasıl engellendiğini ve daha pek çok alandaki mücadelesini izleyiciye anlatacak olan 'Payitaht Abdülhamid' adli dizi, 24 Şubat'ta TRT ekranlarında start verecek.

Tarihimizi bir leke gibi karalamaya çalışanların suratına sert bir şamar indirecek olan bu yapım, henüz iki fragmanı yayımlanmış olmasına rağmen daha şimdiden yoğun bir ilgi ile karşı karşıya. Dizide verilmek istenen tek bir mesaj var o da mücadele. 

Abdülhamid Han'ı kim canlandıracak?

Dizide Abdülhamid Han'ı oynayacak olan isim ise, 1973 Şanlıurfa doğumlu oyuncu Bülent İnal oldu.Payitaht Abdülhamid nerede çekiliyor?

İzmit, Seka Film Platosu’nda çekimler başlarken o döneme ait kurgular hazırlandı. Hatta Yıldız Sarayı’nın bir kaç yeri tıpatıp benzetildi.

Payitaht Abdülhamid'in ilk bölümü ne zaman?

Payitaht Abdülhamid, 24 Şubat 2017 Cuma akşamı ilk bölümüyle start alıyor. Her hafta cuma günü yayınlanacak olan yeni dizi 20:00’da başlayacak.


 

Konular: dizi, 2. Abdülhamid Han, payitaht osmanlı, TRT,

Yorumlar