GÜNDEM

3'üncü Havalimanı'na Uluslararası Mimarlık Ödülü verildi

İstanbul'un 3'üncü Havalimanı'nın Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Binası, 370 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda ödülün sahibi oldu.

3'üncü Havalimanı'na Uluslararası Mimarlık Ödülü verildi

Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından düzenlenen yarışmanın ödülleri Atina'da sahiplerine ulaştı.

SİMGELERDEN BİRİ HALİNE GELECEK

Yarışmanın bu yılki büyük ödülünü İYH, Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Binası ile kazandı.

İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi Yusuf Akçayoğlu yaptığı açıklamada, İstanbul Yeni Havalimanı ile birçok yönden ilklere imza attıklarını belirterek, bu yapının, dünyaca ünlü tasarımlarıyla birlikte Ferrari'nin de tasarımcısı olarak bilinen Pininfarina'nın uzmanlığıyla yakında İstanbul'un simgelerinden biri haline geleceğini belirtti.

3'üncü Havalimanı Uluslararası Mimarlık Ödülü'nü aldı

2017'DE TAMAMLANACAK

Yapının, Türkiye'nin ve bölgenin kalkınmasını hızlandıracak havalimanının estetik olarak da ne kadar çağının ötesinde olduğunu ortaya koyduğunu dile getiren Akçayoğlu, "2015 yılı Mayıs ayında temeli attığımız günden bugüne yaşadığımız gelişmelerin bir devamı olarak bu ödülle gururumuz daha da arttı. Dünyayı şaşırtmaya devam eden havalimanı projemizle daha pek çok ödülü Türkiye’ye kazandırmayı umuyoruz. Kulemizin temelini Ekim ayı içerisinde atmayı ve 2017 yılının ilk yarısından önce de tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu.

Konular: proje, 3. havalimanı, havalimanı, mimar,

Yorumlar