GÜNDEM

39 İlçede 'Yeditepe Huzur' uygulaması

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinasyonunda, İstanbul'da 39 ilçede saat 20.00'de "Yeditepe Huzur" uygulaması başlatıldı.

39 İlçede 'Yeditepe Huzur' uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinasyonunda, 39 ilçede saat 20.00'de "Yeditepe Huzur" uygulaması başlatıldı.

Asayiş uygulaması esnasında İl emniyet müdür yardımcıları ile ilçe müdürleri de ilçelerindeki uygulama noktalarında hazır bulunarak gerekli güvenlik önlemlerini yerinde denetledikleri öğrenildi.

DENETİM İKİ AŞAMALI

"Sabit uygulama" ve "Umuma açık yerler uygulaması" şeklinde iki aşamalı olarak yapılan denetimlere katılan polislerin, aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyanlarla uyuşturucu satıcıları başta olmak üzere şüpheliler üzerinde çalışma yapacağı bildirildi.

5 BİN POLİS

Asayiş, narkotik, mali, terör, organize, kaçakçılık, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de yer aldığı 5 bin polisin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada, şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılıyor. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri havadan destek verirken deniz polisi de denizde kontrollerini sürdürüyor.

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması

Konular: uygulama, yeditepe huzur, emniyet, istanbul,

Yorumlar