GÜNDEM

'Yaptırımcı Schulz' firari HDP'lileri ağırladı

Terör soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan firari HDP'liler, Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz tarafından ağırlandı.

'Yaptırımcı Schulz' firari HDP'lileri ağırladı
Terör örgütlerine verdiği desteği gizlemeyen, merkez binasında terör örgütünün sergisini açarak teröristbaşının resimlerine dahi izin veren Avrupa Parlamentosu'nda yine 'teröre destek şovu' vardı.

Kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye yönelik başlatılan operasyonların ardından, haklarında gözaltı kararı çıkarılan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Avrupa'da Türkiye'yi şikayet turlarını AP Başkanı Martin Schulz'la sürdürdü.

Avrupa alenen kucak açıyor

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün de beraberinde olduğu firari HDP'liler, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile bir araya geldi. HDP'li vekiller, görüşmede Türkiye aleyhinde propaganda yürüttü.

"Şu terbiyesize bak!"

Türkiye karşıtlığıyla sık sık gündeme gelen Schulz, en son Türkiye'yi ekonomik yaptırımlarla tehdit etmişti.

Schulz'a cevap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmiş, Edoğan "Şu terbiyesize bak ya. “Yaptırım uygularız” diyor. Senin her tarafın yaptırım olsa ne yazar. Geç kalıyorsun, geç. Biz de bu saldırıya cevap olarak onların kullandığı ne kadar maşa, alet, hain varsa hepsinin başını eziyoruz, ezeceğiz." şeklinde konuşmuştu.

Konular: vekiller, Kaçak, erdoğan, firariler,

Yorumlar