GÜNDEM

4 günde 180 tekne satıldı

Bu yıl Tuzla'da bulunan Viaport marinada düzenlenen Boatshow Eurasia fuarının ilk dört gününde 90 milyon Euro'luk satış gerçekleştirildi.

4 günde 180 tekne satıldı

Büyük bölümünü katamaran ve yelkelilerin oluşturduğu satılan teknelerin toplam değerinin 90 milyon Euro’ya ulaştığı ifade edildi. Tekne alan işadamları arasında Türklerden sonra Katar, Kuveyt, İran ve Rus alıcıların başı çektiği açıklandı.

Fuarda Futbolcu Caner Erkin’de değeri 640 bin Euro olan kamaralı bir sürat teknesi aldığı öğrenildi. Fuarı ziyaret edenler arasında 10 kişilik Suriyeli bir işadamı grubunun da bulunduğu belirtildi.

240 TEKNE SERGİLENİYOR

Toplam değeri 800 milyon lirayı bulan yat, mega yat, motor yat, yelkenli, Katamaran, sürat teknelerinin aralarında bulunduğu 240 tekne Viaport marinada açılan Boatshow Eurasia fuarında meraklıların beğenisine sunuldu.

Yüzen sarayların sergilendiği Boatshow Eurasia Tuzla’yı ilk 4 gün de 25 bin 300 kişi ziyaret etti. Sergilenen tekneler arasında bulunan Türk mühendisler tarafından geliştirilen elektrikle çalışan bir tekne ziyaretçilerin ilgisini çekti.

4 günde 90 milyon euro değerinde 180 tekne satıldı

DÖRT GÜNDE 90 MİLYON EURO DEĞERİNDE 180 TEKNE SATILDI

Dört Günün sonunda ise 180 tekne yeni sahiplerini buldu. Satılan teknelerin toplam satış değerinin 90 milyon Euro’ya ulaştığı açıklandı. Tekne müşterileri arasında Türklerin birinci sırada olduğu ikinci sırayı Rusya’nın daha sonra Ürdün, Azarbeycan, İran, Suudi Arabistan Katarlı alıcıların bulunduğu ifade edildi.

Satılan tekneler arasında bir Rus işadamının aldığı 5 milyon liralık lüks bir mega yat ile fiyatları 1 milyon Euro ile 4 milyon Euro arasında değişen ultralüks tekneler bulunduğu belirtildi.

4 günde 90 milyon euro değerinde 180 tekne satıldı

KÜÇÜK TEKNE SATIŞI YÜZDE 200 ARTTI

Fuarda bu yıl ilk dört günde ucuz teknelerin satışı geçen yıla göre yüzde 200 arttı. Özellikle, fiyatı 15 bin Tl’den başlayan sürat tekneleri ile, fiyatı 15 bin Euro’dan başlayan kamaralı boyları 5 metre ile 12 metre arasında değişen küçük teknelerden 82 adet satılarak bu yıl satış rekoru kırıldığı açıklandı.

Konular: fuar, tekne,

Yorumlar