GÜNDEM

5 ilde okullar bir gün tatil edildi!

Trabzon, Van'da okullar tatil edildi. Artvin,Rize ve Giresun'un bazı ilçelerinde de okullar tatil edildi.

5 ilde okullar bir gün tatil edildi!
Trabzon’da özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 ilçenin tamamında, 6 ilçede ise bazı okullarda eğitime 1 gün ara verildi. 
Olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Köprübaşı, Hayrat, Şalpazarı ve Tonya ilçelerinde tüm okullarda 1 gün, Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Çarşıbaşı, Sürmene ve Yomra ilçelerinde ise bazı okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Van'da sabaha karşı başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle birçok kırsal mahalle mezra yolu kapanırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Van'ın merkez ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapışan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Van merkez, İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi"denildi.
Bazı öğrenciler ise tatilden habersiz geldikleri okullarında yönetimin uyarısı ile evlerine döndüler.

Artvin,Rize ve Giresun'un bazı ilçelerinde okullar tatil edildi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nin özellikle yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar 1 gün tatil edildi.
Artvin il merkezi ile Murgul ve Borçka’da, Rize’nin Hemşin ve Çamlıhemşin İlçesi'nde ilk ve orta dereceli tüm okullar bugün için tatil edildi.
Giresun’un Doğankent, Yağlıdere, Çanakçı ve Dereli ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Rize’nin Hemşin ve Çamlıhemşin ilçeleri ile Artvin il genelinde, kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı açıklandı.

Konular:

Yorumlar