GÜNDEM

AB Raportörü'nden 'Kışanak' dezenformasyonu

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın terör soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından AB Türkiye Raportörü Kati Piri, dikkatleri çeken bir tweet attı. Kışanak'ın durumundan 'endişe duyduğunu' ifade eden Piri, uluslararası dezenformasyona imza attı.

AB Raportörü'nden 'Kışanak' dezenformasyonu
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen PKK terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öğrenilen Kışanak ve Anlı, sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kararın ardından AB Türkiye raportörü Piri Twitter hesabından Kışanak'a destek verdi.

AB Türkiye Raportörü Kati Piri, Gültan Kışanak'ın gözaltına alınması ile ilgili yaptığı açıklamada Kışanak'a sahip çıktı. Daha önce terör örgütü üyelerini AB parlamentosunda ağırlayan AB'nin tavrı tepki toplarken, Piri'nin attığı tweete terör destekçilerinden de destek geldi.Piri, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Belediye başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınması çok endişe vericidir! Durumları yakından takip edilecek" dedi.

Piri'nin attığı tweete PKK yandaşları da büyük destek verdi.

 

Konular:

Yorumlar