GÜNDEM

ABD'li Yahudi milyarder David Rockefeller öldü

ABD'li Yahudi milyarder David Rockefeller'ın 101 yaşında öldüğü açıklandı.

ABD'li Yahudi milyarder David Rockefeller öldü
Gizli Dünya hükümetinin ve ABD derin devletinin başı Siyonist Yahudi iş adamı olarak bilinen David Rockefeller 101 yaşında hayatını kaybetti.

6 kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan Rockefeller, 100 yaşına girdiğinde “200. yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti.

Kimdir?

David Rockefeller, 12 Haziran 1915'te New York'ta dünyaya geldi. Eğitim hayatının ardından iş hayatına atılan David Rockefeller, Standart Oil Company şirketinin kurucusu olan ve şirketin petrolden elde ettiği mirasıyla günümüzün Rockefeller Şirketler Grubu'nun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğludur.

Aynı zamanda David Rockefeller, Chase Bank'ın eski başkanıdır ve günümüzdeki uzantısı JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York şehrindeki sayılı milyarderlerden birisidir.

2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne yaptığı 100 milyon dolar'lık bağış, oldukça dikkat çekmiştir. David Rockefeller'in sahip olduğu şirketler, yönettiği ve yardımda bulunduğu vakıf/fonlar, sivil organizasyonlar ve dernekler başta 1904 yılında kurulmuş olan Rockeller Vakfı, dünya genelinde öğrencilere gelecek vaat eden ve ülkeler arası siyasetlerde etkin rol oynayan bir etkendir.

Konular: ölüm, ameliyat, yaşı, David Rockefeller öldü,

Yorumlar