GÜNDEM

Abdurrahman Dilipak: Şizofren ve megaloman

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı yazısında, İslam'ın ve Müslümanların, Müslümanlığın başına dert olmuş FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile, kendini İseviliği yok etmeye adamış Pavlus'u karşılaştırdı. 'Şizofren ve megaloman' başlığı altında karşılaştırmayı yapan Dilipak, FETO'yu İslam'ın...

Abdurrahman Dilipak: Şizofren ve megaloman
Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı yazısında 15 Temmuz'da ülkeyi kan gölüne çeviren Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetulllah Gülen ile, önceden kendisini İsevileri ve İseviliği yok etmeye adamış, daha sonra da Hz. İsa'nın kendisine göründüğünü ileri sürerek İseviliğin önemli isimlerinden biri haline dönüşmüş Tarsuslu Pavlus'u (Saul) irdeledi.

"Garip bir benzerlik var"

"Gülen ile Pavlus arasında, garip bir benzerlik var.." cümleleriyle sözlerine başlayan Dilipak, yazısında kendisini İsevileri ve İseviliği yok etmeye adamış Pavlus'un, Hristiyan olmadan önce İsevilere nasıl şiddetli zulüm yaptığını, İsevi olduktan sonra da bu sürecin nasıl işlediğini anlatıyor.

Dilipak, Pavlus'un hikayesini Gülen'le bağdaştırarak şöyle anlatıyor:

Pavlus, İsevileri tutuklamak amacıyla Şam'a yolculuk ederken İsa kendisine göründü ve Pavlus bu vakada görme kabiliyetini kaybetti. Üç gün sonra Şamlı Hananya, Pavlus'un gözlerinin tekrar şifa bulmasına vesile oldu. Pavlus, bu yolculukta Hristiyan oldu ve bunun sebebi olarak, Şam yolculuğunda, Meryem oğlu İsa’nın kendisine göründüğünü dile getirdi.

O günden itibaren Pavlus, Nasıralı İsa'nın İsrailoğullarının beklediği mesih ve aynı zamanda da Allah'ın oğlu olduğunu insanlara vaaz etmeye başladı.

"Müslümanların Pavlus'u yapacaklardı"

Bu hikayeden yola çıkarak Gülen'in, vaazlarını, müritlerini, 15 Temmuz'dan sonra düzenlenen operasyonlarla ortaya çıkan korkunç boyutlardaki ilahlaştırmayı akıllara getiren ve sorgulattıran Dilipak, asıl amacın Gülen'i Müslümanların Pavlus'u yapmak olduğunun altını çiziyor.

Gülen'in kutsanmasındaki şablonun tam da Pavlus'un hikayesi olduğunu belirten Dilipak'ın yazısı şu şekilde:

"Gülen ile Pavlus arasında, garip bir benzerlik var..

Aslında ilk başlarda Tarsuslu Saul (Pavlus) İsevi düşmanıdır.. Ama bir gün Şam sokaklarında dolaşırken “Rab İsa”(!) ile karşılaşır.. 

Hikaye şöyle: Pavlus, Hz. İsa’nın mezarında dirilişinden sonra Hz. İsa’yla Şam yolunda karşılaştı. Hz. İsa onunla konuştu ve kendisini görevlendirdi. Aşağıda bakacağımız bölümde Pavlus’a ‘Saul’ deniyor. “Saul” sünnet ismiydi, bu isim kendisine Kral Saul anısına verilmiş olabilir.

Yazının tamamı için tıklayınız
 

Konular: isevilik, fetö, Abdurrahman Dilipak, hristiyan,

Yorumlar