GÜNDEM

Adana Ankara Arası Bilet Almak!

Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde bulunan Adana şehri aynı zamanda ülkenin en kalabalık olan altıncı şehri olma özelliği ile de

Adana Ankara Arası Bilet Almak!

Adana nerede bulunmaktadır?
Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde bulunan Adana şehri aynı zamanda ülkenin en kalabalık olan altıncı şehri olma özelliği ile de bölgede oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. Seyhan nehrinin üzerine kurulu olan bir arazide bulunması da Adana şehrinin en önemli özelliklerinden birisidir. Bunun yanı sıra Akdeniz sahil şeridinde de Karataş ve Yumurtalık ismini taşıyan iki adet de ilçesi bulunmaktadır.

Adana şehrinde gezebileceğiniz yerler
Adana şehri bulunduğu konum itibari ile oldukça turist çeken bir tarihi geçmişe sahiptir. Şehir içinde arkeoloji müzeleri ve milli parkı ve camileri de en sık ziyaret edilen yerlerin içinde yer almaktadır. www.neredennereye.com/ucak-bileti sayfasından Adana Ankara uçak bileti sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Ankara nerede bulunmaktadır?
Ankara ili ise Türkiye'nin iç Anadolu bölgesinde bulunan ve aynı zamanda ülkenin de başkenti konumunda en önemli şehirlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.

Ankara ili ile ilgili bilgi
Şehir siyasi ve idari açısından oldukça özel bir konumda bulunmasından dolayı ülkenin en sık ziyaret edilen yerlerinden birisi olarak bilinmektedir. Adana'dan Ankara'ya başta Thy, Anadolu jet, Onur Air olmak üzere birçok firma ile gidebilirsiniz.

Ankara şehrinde gezebileceğiniz yerler
Şehir denildiğinde ilk olarak akla Anıtkabir gelmektedir. En çok ziyaretçi kabul eden yerlerden birisi olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.İlde aynı zamanda pek çok arkeoloji müzesinin ve tarihi kalıntının olması da tarihi açıdan ülkemizin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu da göstermektedir. Bunu yanı sıra Beypazarı ilçesinin geleneksel evleri de yine şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir.

Konular:

Yorumlar