GÜNDEM

Adana Ceyhan'da Özel Harekat'tan PKK operasyonu

Adana'da Özel Harekat, Ceyhan'da başlattığı büyük PKK operasyonuna vatandaşlardan alkışlarla destek geldi.

Adana Ceyhan'da Özel Harekat'tan PKK operasyonu
Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı terör, özel harekat, uyuşturucuyla mücadele, çevik kuvvet ve asayiş ile ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, zaman zaman yasadışı gösterilerin düzenlendiği ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığı Ceyhan ilçesindeki mahallelerde denetim gerçekleştirdi. Bin polisin katıldığı uygulamada, çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri uzun namlulu silahlarla bölgenin güvenliğini sağladı. Ekipler, sokaklarda yaya halde ilerleyerek şüpheli kişi ve araçları durdurarak arama yaptı.Öcalan fotoğrafları söküldü

Küçük Kırım Mahallesi'ndeki HDP Ceyhan Bölge Temsilciliği girişine yapıştırılmış terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının yer aldığı etiketi polis tırnağıyla yerinden söktü.
Denetimlerde, bin 50 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sisteminde sorgulaması yapıldı, 259 araç kontrol edildi, 11 araç sahibine evrakları eksik olduğu için 13 bin 274 lira para cezası uygulandı, polisin görevini yapmasına engel olmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı.
Denetimler sırasında bazı vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ve alkışlarıyla polisin uygulamasına destek verdi.

Konular: adana, ceyhan,

Yorumlar