GÜNDEM

Adana Valiliği önünde patlama!

Adana Valiliği'nin otoparkında bu sabah bir patlama meydana geldi. Teröristler bomba yüklü araç patlattı. Adana Valisi ise yaptığı açıklamada patlamada 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 16 kişinin yaralandığını duyurdu.

Adana Valiliği önünde patlama!
Adana  Valiliği önünde sabah erken saatlerde patlama meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve güvenlik ekipleri sevk edildi.
Valiliğe 10 km uzaklıktaki binalardan hissedilen ve çok şiddetli olduğu belirtilen patlamanın Adana Valiliği otoparkında meydana geldiği belirtildi.

2 ölü, 21 yaralı 

Patlama sonrasında otoparktaki araçların yandığı görüldü. Patlamada ilk bilgilere göre 2 ölü, 21 yaralı olduğu belirtiliyor. Patlama sonrası polis Valilik civarındaki yolları trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı.

Bomba yüklü araç

İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi. Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı. Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

Adana Valisi'nden ilk açıklama  

Adana Valisi Mahmut Demirtaş olayın ardından yaptığı ilk açıklamada patlamada 2 kişinin öldüğünü, 16 kişinin yaralandığını söyledi. Ambulanslarla kenttekiçeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Vali'nin açıklamasının ardından yaralı sayısı 21'e yükseldiği bilgisi geldi.

 

Konular:

Yorumlar