GÜNDEM

Adana'nın tatlı devine FETÖ operasyonu!

Adana Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finansal ayağına yönelik yapılan operasyonların ikinci dalgası sabah saatlerinde gerçekleştirildi.

Adana'nın tatlı devine FETÖ operasyonu!
Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Adana merkezli Afyon, Konya ve Manisa’da toplam 16 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda aralarında emekli emniyet müdürü Hikmet Moray, emekli SGK müfettişi Mustafa Tekbıçak ile tarım şirketi sahibi Nuri Çomu’nun da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.


MEŞHUR TATLICI TATLISI KÖSE'NİN SAHİBİ DE VAR

Gözaltına alınan isimlerden biri de Veli Karahan: Adana'nın meşhur tatlıcılarından Tatlıcı Köse'nin ortaklarından.  Meşhur tatlıcının temelleri ise tam 50 yıl önce atıldı.

GÖZALTINA ALINAN İSİMLER

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Hikmet Moray, Mustafa Tekbıçak ve Nuri Çomu ile birlikte Veli Karahan, Abdurrahim Akbulut, Ağabey Koçaklı, Murat Yalçınkaya, Şeref Can, Zeynel Abidin Aşlamacı, Ramazan Aşlamacı, Ahmet Tunçay, Fatma Tekbıçak, Fatih Tekbıçak, Nuri Sabuncu, Şaban Üçgül, Nuri İlkkahraman, Adnan Öğe, Ahmet Ali Bozkurt ve Mehmet Kıvanç’ın sorgusu sürüyor.

Ayrıca şüphelilerin tüm hesapları da incelemeye alındı. Şüphelilerin işadamlarından himmet adı altında topladıkları paraları, profesyonel yatırımcılar aracılığıyla uluslararası finans piyasası olan Forex’te yatırım yaptığı, daha fazla kazanmak için riskli alış ve satışlar yaptıkları, kazandıkları paralarını daha sonra ABD’ye transfer edildiği ileri sürüldü.

GÜLLÜOĞLU BAKLAVALARI'NIN SAHİBİ DE TUTUKLANMIŞTI

Öte yandan yine FETÖ soruşturması kapsamında ünlü Güllüoğlu Baklavaları'nın sahibi Faruk Güllü tutuklanarak, cezaevine gönderilmiş, Nejat Güllü ise yakalandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Konular: terör, fetö, darbe,

Yorumlar