GÜNDEM

Adil kullanım kotası uygulaması tarih oluyor! İşte tarih

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 7 Şubat Dünya İnternet Günü'nde, adil kullanım kotası uygulamasının Mayıs ayından itibaren kademeli olarak kaldırılacağını açıkladı.

Adil kullanım kotası uygulaması tarih oluyor! İşte tarih
Türkiye'de internet kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri olan adil kullanım kotası uygulamasına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'da bir açıklama geldi.

'Limitsiz' söylemiyle yapılan internet kampanyalarının arka planında yer alan adil kullanım kotası ile, tarifeye göre 50GB, 75GB, 100GB ve üzeri olarak uygulanan bu sistemle, bir ay içinde kotayı doldurduğunuzda internet hızınız otomatik olarak düşüyor. Tarifeniz 50 Mbps hızında olsa bile AKK'yi doldurduğunuz vakit 3 Mbps'e düşüyor.

Mayıs itibari ile başlıyor

İşte bu uygulama internet kullanıcıları tarafından sürekli olarak eleştiriliyordu. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamayla AKK'nin 2018 sonu itibarıyla kalkacağının müjdesi verilmişti. 7 Şubat Dünya İnternet Günü'nde konuşma yapan Ulaştırma Bakanı, adil kullanım kotasının kalkmasına dair yeni bir müjde daha verdi.

Gece kullanınca kotadan düşmeyecek

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, adil kullanım kotasının mayıs ayından itibaren kademeli olarak kaldırılacağını ve 2018 sonu itibarıyla tarihe karışacağını ifade etti. Yaklaşık 2 yıllık süreçte gece kullanılan internet de kotadan düşmeyecek.

Konular: ADİL KULLANIM KOTASI, internet, Ahmet Arslan,

Yorumlar