GÜNDEM

Akın Atalay'dan 'kaçtı' iddialarını doğrulayan hamle

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği için operasyon başlatılan Cumhuriyet gazetesinin icra kurulu başkanı Akın Atalay'ın operasyondan bir gün önce yurt dışına gittiği belirlenmişti. Atalay'ın Türkiye'ye dönüş biletini de iptal ettiği ortaya çıktı.

Akın Atalay'dan 'kaçtı' iddialarını doğrulayan hamle
Cumhuriyet gazetesine yönelik başlatılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan fakat operasyondan bir gün önce yurtdışına çıktığı belirtilen Cumhuriyet gazetesinin icra kurulu başkanı Akın Atalay, hakkındaki "kaçtı" iddialarını adeta doğrulayan bir hamle yaptı.

Pazar günü Almanya Köln'e uçtuğu belirlenen ve bugün 23.00'e dönüş bileti alan Akın Atalay'ın dönüş biletini açığa aldığı öğrenildi. Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Akın Atalay'ın gazeteyi FETÖ'nün yayın organı haline soktuğu iddia ediliyor.

Atalay'ın Almanya'da Can Dündar'la birlikte olduğu biliniyor. Can Dündar sosyal medya hesabından Akın Atalay'ın yanında olduğuna ilişkin fotoğraf paylaşmıştı.

Konular: fetö, türkiye, bilet iptal, akın atalay,

Yorumlar