GÜNDEM

AKOM'dan İstanbul için yeni uyarı!

İstanbul'da sabah saatlerinde tipi başladı. Anadolu ve Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor. Meteorolojiden yapılan açıklamada da bazı illere kar yağışı uyarısı yapıldı.

AKOM'dan  İstanbul için yeni uyarı!
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Karaman, Niğde, Hatay ve Kilis çevreleri ile Antalya'nın doğu, Mersin'in batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Antalya'nın doğu ve Mersin'in batı ilçelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde, Sinop ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AKOM'dan uyarı

AKOM'dan yapılan açıklamada, "Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında. İstanbul bugün çok bulutlu , aralıklı karla karışık yağmurlu" denildi.

Konular:

Yorumlar