GÜNDEM

Aksaray'da 36 araç birbirine girdi

Tipi ve buzlanma nedeniyle Aksaray-Adana karayolunda 36 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 41 kişi yaralandı.

Aksaray'da 36 araç birbirine girdi
Kaza, bugün saat 11.00 sıralarında Aksaray- Adana karayolunun 40'ıncı kilometresinde meydana geldi. Kar, tipi ve buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan araçların çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve AFAD ekibi sevkedildi.

Polis yaptığı incelemede kazaya 36 aracın karıştığını belirlerken, yaralanan 41 kişi ambulanslarla Aksaray ve Niğde'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

"Yaralıların hayati tehlikesi yok"

Kazadan sonra olay yerine gelen Aksaray Valisi Aykut Pekmez, yetkililerden bilgi aldı. Pekmez yaptığı açıklamada, kar ve tipi nedeniyle 36 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldiğini belirtti.

Kazada 41 vatandaşın yaralandığını ifade eden Pekmez, "Kazayı haber alır almaz bütün ekiplerimiz kaza yerine sevk edildi. Niğde ve Konya'dan ambulans talep ettik. Karayolları, AFAD, UMKE, jandarma bütün ekiplerimizle en hızlı şekilde kaza yerine ulaştık. Kazaya karışan araçları bir an önce kaldırarak trafiği sağlamaya çalışacağız. Allah'a şükür ölü yok. Yaralanan vatandaşlarımızın da hayati tehlikesi yok" dedi.

Kazaya karışan otobüsten yara almadan kurtulan bir vatandaş, içinde bulunduğu otobüsün kamyona arkadan çarptığını belirterek, "Yol trafiğe kapalıydı. Teker teker geçişe izin vermeye başladılar. Bir anda çığlık duyduk. Otobüs kaymaya başladı. Bizim otobüsümüz kamyona arkadan çarptı. Muavinimiz ağır yaralandı. Daha sonra da arka arkaya diğer araçlar da birbirine çarptı" ifadesini kullandı.

Konular: adana, kar, kaza, aksaray,

Yorumlar