GÜNDEM

Alexandr Dugin: Trump suikaste uğrayabilir

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'in en önemli danışmanı ve Alexandr Dugin, TRT World'e önemli açıklamalarda bulundu. Alexandr Dugin, 'Trump suikaste kurban gidebilir.' dedi.

Alexandr Dugin: Trump suikaste uğrayabilir
'One on One' programına konuşan Dugin, "Amerika'daki başkanlık seçimlerini Hillary Clinton kazansaydı Türkiye'de ikinci darbe girişimi yaşanabilirdi." açıklamasında bulundu.

Dugin'e göre, Trump'ın Kennedy gibi suikaste uğrama ihtimali var. Sebebi ise Trump'ın globalist politikaları takip etmeyecek olması...

Trump suikaste gitmekten korkmalı  

"Trump galibiyetinden sonra globalistlerin saldırısı altında olacak. Çünkü bu onlar için 'kaybetmek' anlamına geliyor. Hegemonik emperyalist stratejinin sona ermesi demek. Bu globalistlerin tümü Amerikalı değil. Sadece Amerika'yı kendi emellerine kavuşmak için kullanıyorlar. Amaçlarının Amerika'nın çıkarları ile ilgisi yok. Trump da bu nedenle bir çeşit darbe ya da Kennedy'ninki gibi bir suikaste kurban gitmekten korkmalı."

Dugin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da olduğunu ve darbecilerin yönetimi ele geçirmesi durumunda kendi canının da tehlikede olduğunu söyledi.

Erdoğan'a süikast girişimi: 12 

Cumhutbaşkanı Erdoğan'a yönelik tertip edilen suikast girişimleri Başbakanlık'ta tutulan dosyada listesi yer alıyor. 3 Kasım 2002'den bu yana Erdoğan'a yapılan süikast girişimi 12. Yapılan tasniflerde radikal sol örgütler, terör örgütleri ve Ergenekonvari yapılanmalar yer alıyor. Dosyada yer alan bu girişimler, amaç, hazırlık, eleman ve eylem şeklinde sıralanıyor. 


 

Konular:

Yorumlar