GÜNDEM

Ali Bayramoğlu sandık görevlisinin gözünü patlattı

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu referandum oyunu kullanmak için gittiği okulda sandık görevlisinin gözünü patlattı. Daha önce 'Hayır' oyu vereceğini açıklayan Bayramoğlu yanlışlıkla mührü 'Evet'e basınca sandık görevlileriyle tartışma yaşadı.

Ali Bayramoğlu sandık görevlisinin gözünü patlattı
Yeni Şafak Gazetesi'nin eski yazarı Ali Bayramoğlu oy kullanmak adına Gayrettepe'deki Şair Nedim İlköğretim Okulu'na geldi. Bayramoğlu tercih mührünü 'Hayır' yerine 'Evet'e basınca tartışma yaşandı. Tartışma büyüyünce Saat 12.50 sularında yaşanan olay sonrası Bayramoğlu bölgeden uzaklaştı. 

Çıkan iddialara göre Ali Bayramoğlu tercih mührünü yanlış yere bastı. 'Hayır' yerine 'Evet'e tercih mührünü basan Bayramoğlu başka pusula istedi. Ancak AK Partili sandık görevlisi başka bir pusula veremeyeceğini söyleyince işler karıştı ve Bayramoğlu sandık görevlisinin gözünü patlattı. 

"Bayramoğlu'nu kınıyorum"

AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım yaşanan olayla ilgili, "Yanındaki adamlarıyla Şair Nedim İlkokulundaki görevlimizi darp eden gazeteci(!) Ali BAYRAMOĞLU'nu kınıyorum!" dedi

Bayramoğlu'nun oyunu kullandığı sandık kurulunda görevli olan Safa Albayrak ise "Bayramoğlu oyunu yanlış kullandı, tekrar pusula istedi fakat kanun gereği yeni pusula verilmedi. Bunun üzerine durumu provake ederek olay çıkardı." dedi.

Darp edilen kişi konuştu

Darp edilen Safa Albayrak, "Ali Bayramoğlu zaten oy kullanmaya organize olup gelmiş, okul onların hakimiyetinde, kendisi oyunu yanlış kullanıp sandık görevlileriyle münakaşa etti. Biz de olaya müdahale edince 'Şerefsiz sen kimsin' deyip üzerimize yürüyüp darp etti. Daha sonra okuldan çıkıp geri geldi ve 'İtler, köpekler' deyip bağırıp çağırdı, sonrasında emniyetten geldiler ve olaya müdahale ettiler. Kendisiyle birlikte gelen bir kişi de yeğenimi darp etti, şu an Şişli Etfal'de rapor hazırlanıyor." dedi.

Konular: Ali Bayramoğlu, yazar, yenişafak,

Yorumlar