GÜNDEM

Almanya'dan 4 diplomata karşı misilleme!

Almanya, spor turnuvası için Türkiye'den ülkelerine giden 14 kişilik Türk sporcu kafilesini sorgulayıp bir Türk'ü de gözaltına aldı.

Almanya'dan 4 diplomata karşı misilleme!
Türkiye'den Almanya'ya gelen 14 kişilik sporcukafilesinin Alman polisi tarafından sorgulandığı ve grupta bulunan bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Almanya'dan akılalmaz suçlama

Türk diplomatik kaynakları, Ankara'dan geldikleri Düsseldorf havaalanında 6 saati aşkın süredir bekletilen gruptaki kişilerden T.Ö'nün, Almanya'ya yasa dışı bir şekilde insan sokmaya çalışmaktan gözaltına alındığı ve hakim karşısına çıkarılacağı açıklamasında bulundu.
Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu "hususi pasaport" sahibi yolcuların, polis tarafından tercüman aracılığıyla ifadelerinin alındığı belirtildi.

Turnuva için gitmişlerdi

Yolcuların, bir karate turnuvası için Almanya'ya geldiklerini söylediği öğrenildi. Havaalanı polisinin devreye giren Türk yetkililere ilk aşamada, sözkonusu yolcularla ilgili sorgulamanın uzun sürebileceği, işlemler bitmeden kimseyle görüştürülmeyecekleri ve daha detaylı bilgi verilmeyeceği açıklamasını yaptığı kaydedildi.

Grupta bulunanların sorgulanmalarının sabah saatlerine kadar sürmesinin beklendiği, Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu Hukuk Müşavirliği yetkililerinin de polisle irtibatta olduğu ifade edildi.

Konular: türkiye, almanya,

Yorumlar