GÜNDEM

Ankara Emniyeti'nde ByLock temizliği!

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturduğu liste, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde deprem etkisi oluşturdu. 190 emniyet mensubu açığa alındı.

Ankara Emniyeti'nde ByLock temizliği!
MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock adlı cep telefonu uygulamasının şifrelerini kırmayı başarmıştı. MİT'in çalışması ile FETÖ mensuplarının bu uygulamayı kullanarak haberleştikleri anlaşılmıştı. MİT, bu yolla 53 bin kişilik bir liste oluşturdu. SGK yoluyla bu listedeki kamu görevlileri ayrıştırıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı B.Ç., FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ soruşturması çerçevesinde operasyonları yürüten en önemli birimlerden biri Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün önemli bir yetkilisi gözaltına alınmıştı.

190 emniyeti mensubu açığa alındı

ByLock sarsıntısı, Ankara Emniyeti’nde devam etti. Müdür, amir ve polis düzeyinde 190 Ankara Emniyeti mensubu dün açığa alındı.

Konular: örgüt üyesi, istanbul, amir, milli istihbarat teşkilatı,

Yorumlar