GÜNDEM

AP'den haddini aşan açıklama: Kırmızı çizgi aşıldı

Algı operasyonları ve provokatif mesajların çarşaf çarşaf yayınlandığı, hakkında yakalama kararı olan eski genel yayın yönetmeni ve patronu yurt dışına kaçan Cumhuriyet gazetesine yapılan terör operasyonuna AP'den tepki geldi.

AP'den haddini aşan açıklama: Kırmızı çizgi aşıldı
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Cumhuriyet gazetesine düzenlenen terör operasyonuyla ilgili haddini aşan açıklamalarda bulunarak Türkiye'yi suçlamaya çalıştı.

Cumhuriyet gazetesine "PKK ve FETÖ'ye üye olmadan örgüt adına suç işlemek" suçu nedeniyle yapılan operasyon hakkında mesaj yayınlayan Schulz, Türkiye'ye 'ayrıştırma' suçlamasında bulunarak, "Cumhuriyet gazetesi'ne yapılan operasyonla bir kırmızı çizgi daha aşıldı" dedi.

Schulz, öve öve bitiremediği PKK sevici Cumhuriyet hakkında, "Herhangi bir bağımsız gazete değildir. Ülkedeki en eski laik gazetedir ve Cumhuriyet'in bir kurumudur." da dedi.

Schulz Twitter hesabından şunları söyledi:

Kırmızı çizgi aşılmış!

"Murat Sabuncu ve diğer Cumhuriyet gazetecilerinin gözaltına alınması Türkiye’de ifade özgürlüğünün dair bir kırmızı çizginin daha aşılmasıdır. Cumhuriyet, herhangi bir bağımsız gazete değildir: Ülkedeki en eski laik gazetedir ve Cumhuriyet'in bir kurumudur.

Siyasi kaygılarla yapılıyormuş gibi görünüyormuş!

Darbe girişimin ardından demokrasiyi savunan Türkiye vatandaşlarının cesaretine dair AB’nin takdirini daha önce de belirttim. Ancak devam eden tasfiyeler, hukuki ve güvenliği sağlama gerekçeleriyle değil siyasi kaygılarla yapılıyormuş gibi görünüyor.

İdam cezası tartışması, seçilmiş belediye başkanlarının tutuklanması, üniversite rektörlerinin atanması gösteriyor ki Türk hükümeti birlik değil ayrıştırma peşinde"

Konular: murat sabuncu, çarşaf, türkiye, fetö,

Yorumlar