GÜNDEM

Araba fiyatına kurbanlık dana

Denizli'de Merkezefendi İlçesi Sevindik Mahallesinde kurulan Canlı Hayvan Borsası’nda kurban satışları sıkı pazarlıklarla devam ediyor.

Araba fiyatına kurbanlık dana

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Ticaret Borsası tarafından Merkezefendi ilçesi Sevindik Mahallesinde kurulan Canlı Hayvan Borsası’nda kurban satışları sıkı pazarlıklarla devam ediyor.

18 BİN TL'LİK DANA

Kurban bayramına günler kala hareketliliğin arttığı canlı hayvan pazarında Ağrı’nın Tutak ilçesinden Nurettin Peker tarafından getirilen 1 ton ağırlığındaki "Denizli’nin Paşası" adlı dana 18 bin TL’ye alıcı bekliyor. Kurban satışlarının istenen seviyede gerçekleşmediğini belirten pazardaki besiciler, Denizli halkının genelde son günü beklediklerini belirtti. Ağrı, Muş, Bitlis, Afyonkarahisar gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden getirilen kurbanlık hayvanlar veteriner hekimlerin kontrolünde satışa sunuluyor.

Şu anda çok önemli bir derecede hareketliliğin olmadığını belirten Nurettin Peker, umutlarının son güne kadar hayvanlarının tamamının satılması olduğunu ifade etti.

BİR TON AĞIRLIĞINDA HAYVAN

Her sene pazarda en büyük hayvanları kendisinin getirdiğini savunan Ağrılı besici 59 yaşındaki Nurettin Peker, "Ağrı Tutak’tan geldim, benim hayvanlarımdan daha büyük hayvan getiren kimse yok. Benim getirdiğim hayvanlar hep 1 ton, 900 kilo, böyle hayvan getiriyorum. Şu anda gördüğünüz 4-5 tanesi 1 tona çok yakın geliyorlar. Diğerleri de 800-900 kilo geliyor. Fiyatı 16,5 bin TL istiyoruz, 17 bin TL istiyoruz, alıcı yok. Alıcılar son günü bekliyorlar. Tabi hayvan çok olduğu için bekliyorlar ama zaten bu sene hayvan azdır. Bu sene geçen seneye göre yarı durumdadır. Herkes son günü bekliyor ama son günü bekleyenler de bulabileceklerini tahmin etmiyorum. Onların bu niyeti yanlıştır, mal bu sene azdır." diye konuştu.

Konular: Denizli, kurban bayramı, pazarlık, haberler,

Yorumlar