GÜNDEM

Arif Erdem'in saklandığı yer tespit edildi

Terör örgüt FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve mal varlığına el konulan Arif Erdem'in, saklandığı yer belirlendi.

Arif Erdem'in saklandığı yer tespit edildi
 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, Fetullahçı Terör Örgütü’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan Galatasaraylı eski futbol Arif Erdem'in, geçen 23 Temmuz günü saat 20.29’da İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a çıkış yaptığı belirlendi.

Kendisine ait 34 AGE 30 plakalı aracıyla eşi Gkioulsoum Erdem'in (Gülsüm Erdem) ailesinin kaldığı ve Türkler’in yoğun olduğu İskeçe kentine bağlı Şahinköy’e gittiği belirlenen Arif Erdem’in, hakkında yakalama kararı verilmesinin ardından bir süre otelde kaldığı daha sonra ise ailesiyle kaçarak izini kaybettiği belirlendi.

ABD VİZESİ ALMA GİRİŞİMİ

Güvenlik güçleri, Erdem’in ABD’nin Selanik Başkonsolosluğu aracılığı ile bu ülkeye gitmek amacıyla vize almak için girişimlerde bulunduğunu tespit etti.

Aynı soruşturma kapsamında hakkında gözaltı ve yakalama kararı olan Arif Erdem’in mahkeme kararıyla mal varlıklarına da el konuldu. Soruşturma sürüyor.

Konular: kaçtı, pdy, arif erdem, fetö,

Yorumlar