GÜNDEM

Aşiretlerden referandum kararı: Evet

16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin birçok kesim olumlu görüş beyan ederken, Güneydoğu’daki büyük aşiret ve aileler de 'Evet' diyeceklerini açıkladı.

Aşiretlerden referandum kararı: Evet
Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman tarafından ziyaret edilen Şırnak kanaat önderi ve Tatar Aşireti Lideri Arslan Tatar, "Bizler de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında tüm aşiret reislerimiz ile birlikte kenetlenerek, halkımızla birlikte 'evet diyeceğimizi ifade etmiştik. İnşallah Türkiye'nin kaderini değiştirecek bu seçimden zaferle çıkacağız." dedi. 

'Evet' diyecekler

Adıyaman'ın yapmış olduğu ziyaretten memnuniyetini dile getiren Tatar, "Tahir Adıyaman bugün bizi ziyaret ederek, referandumda aşireti ve çevresi ile "evet" oyu kullanacağını söyledi. Biz bundan çok büyük mutluluk duyduk. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Biliyorsunuz 16 Nisan'da Türkiye halkı referanduma gidecek. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında tüm aşiret reislerimiz ile birlikte kenetlenerek, halkımızla birlikte 'evet diyeceğimizi ifade etmiştik. Referandum kapsamında bölgemizin aşiret reisleri bir araya gelmiştik. Ziyaretler, bu kapsamda devam ediyor. İnşallah Türkiye'nin kaderini değiştirecek bu seçimde zaferle çıkacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi

"Yüzümüzün akıyla çıkacağız"
 
Tatar'ı evinde ziyaret eden Jirki aşiret lideri Tahir Adıyaman ise, "Milletimizin, Şırnak'ın ve ilçelerin selameti için referandumda 'evet' diyeceğiz. İnşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız" diye konuştu.

Konular: oy, jirki, Adıyaman, ağa,

Yorumlar