GÜNDEM

Aşiretlerden referanduma 'Evet'

Gaziantep ve Kilis’te yaşayan 10 bin kişilik nüfusa sahip Kaplan ailesi yaptıkları aile toplantısında, referandumda ’evet’ oyu kullanma kararı aldı.

Aşiretlerden referanduma 'Evet'

Gaziantep ve Kilis’te yaşayan 10 bin kişilik nüfusa sahip Kaplan ailesi yaptıkları aile toplantısında, referandumda ’evet’ oyu kullanma kararı aldı.

TBMM’de yasal değişikliklerin kabul edilmesiyle referandum sürecine girilirken Gaziantep ve Kilis’te yaklaşık 10 bin kişilik nüfusu bulunan Kaplan ailesi, Zirveli Derneği çatısı altında toplantı yaptı. Ailenin ileri gelenlerinin katıldığı toplantıya Ahmet Kaplan başkanlık yaptı. Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda ’evet’ oyu kullanma kararı alınırken, referandum sürecinde ’evet’ yönündeki her türlü çalışmaya destek verileceği açıklandı.

Toplantıya katılan Kaplan ailesinin ileri gelenlerinden ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birlikleri Başkanı olan Selahattin Kaplan, Türkiye’nin geleceği için referandumda ’evet’ oyu kullanacaklarını ifade etti. Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Kaplan, bölgedeki ülkelerde yaşanan coğrafi değişikliklerin Türkiye üzerinde de uygulanmak istendiğini ifade etti. Kaplan, güçlü ve istikrarlı bir ekonomiye sahip olan Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişimi dahil bir çok olayın üstesinden başarıyla geldiğini hatırlatarak, "Kaplan ailesi Kilis ve Gaziantep’te yaşamlarını sürdüren ve çeşitli iş kollarında önemli başarılara imza atmış bir ailedir. Yaklaşık on bin kişilik ailemiz Zirveli Derneği çatısı altında birleşerek referandum sürecinde evet oyu vermek için karar almıştır. Türkiye’nin ve yarınlarımızın bu ’evet’e ihtiyacı vardır. Bugün Ortadoğu ülkeleri üzerinde oynanan oyunlar, sınırlarımızda yeni devletçik yapılanmaları adım adım ülkemize gelirken referandumda verilecek olan ’evet’ oyları Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü koruyacağı gibi yürütmeyi çok başlılıktan kurtararak sistemin önünü açacaktır. Türkiye’nin önü açıktır. Referandum süresince bizler de neden evet dediğimizi ve insanların neden evet demesi gerektiğini toplumun bütün kesimleriyle paylaşacağız. Güçlü ve büyük Türkiye’nin inşası, yarınlarda lider ülke olabilmesi ve milletçe huzur içerisinde yaşayabilmemiz için sandık başında evet diyeceğiz” dedi.

Bazı aile fertleri de tercihlerinin her zaman ülke, millet ve vatan menfaatlerinden yana olacağını ifade etti.

Konular:

Yorumlar