GÜNDEM

Askere bombalı araçla saldıran PKK'lı soytarı çıktı

Şırnak'ta askeri gözetleme kulesine bomba yüklü araçla saldıran teröristin kimliği belli oldu. O terörist PKK'nın soytarısı çıktı.

Askere bombalı araçla saldıran PKK'lı soytarı çıktı

Şırnak merkeze bağlı Dağkonak köyünde askeri gözetleme kulesine bomba yüklü araçla saldıran ve askerlerin açtığı ateşte ölen teröristin kimliği belli oldu.

PKK'NIN SOYTARISI ÇIKTI

10 Haziran'daki saldırıda ölen PKK'lının Hakkari nüfusuna kayıtlı 'Bahoz Hakkari' kod adlı Naci Bozkurt olduğu belirlendi. Bozkurt'un Kandil'de örgüt elebaşlarını eğlendirmek için hazırlanan gösteriler hazırladığı öğrenildi.ŞIRNAK'TAKİ SALDIRIYI YAPMIŞTI

Şırnak kent merkezi ile Uludere İlçesi arasındaki karayolunun 7’inci kilometresindeki Dağkonak Köyü yakınlarında bulunan asker ve korucuların nöbet tuttuğu gözetleme kulesine, 10 Haziran 2016 günü saat 17.30 sıralarında PKK’lılar tarafından bomba yüklü araç ile saldırı girişiminde bulunuldu. Hızla nöbet kulübesine doğru gelen araç uyarıya rağmen durmayınca askerler ateş açtı.

Gözetleme kulesine yaklaşamadan infilak eden araç parçalanırken, patlama sesi Şırnak kent merkezi ile Balveren Beldesi’nden de duyuldu. Patlama bölgesine çok sayıda asker sevk edildi.

Asker ve koruculardan yaralanan olmadı.

Konular: örgüt, şehir merkezi, güvenlik güçleri, terör,

Yorumlar