GÜNDEM

Atatürk Havalimanı'nda İsveç uyarısı

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström'ün Türkiye'ye yönelik iftirasının ardından Atatürk Havalimanı'na asılan bilboardlar dikkat çekti.

Atatürk Havalimanı'nda İsveç uyarısı
 Dünya'da en çok tecavüzün, istismarın ve cinsel tacizin yaşandığı ilk 10 ülke arasında 4 Avrupa ülkesi bulunuyor. 
Listede İsveç başı çekerken, İngiltere ikinci, Almanya ise üçüncü sırada yer alıyor. Dünyaya insan hakları dersi vermeye kalkışan Avrupa’da, tecavüz olayları korkunç bir boyuta ulaştı. Bağımsız kuruluşların raporlarına göre Avrupa’da neredeyse her 4 kadından biri cinsel tacize uğruyor.

Tacizin en yoğun yaşandığı ülke olan İsveç’te her yıl yüz binden fazla kadın taciz veya tecavüz mağduru olarak polise başvuruyor.


İSTANBUL'DA HAVAALANINDA İSVEÇ'E SEYAHAT UYARISI

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'na; İsveç'e seyahat yapacaklara yönelik uyarı görselleri yerleştirildi.

Avrupa’nın en fazla turist çeken ülkelerinde de durum içler acısı. Her yıl 85 bin kadının tecavüze uğradığı İngiltere, yüz kızartan listenin 2. sırasında yer alıyor. Her yıl 80 bin kadının tecavüze uğradığı Almanya’nın 3’üncü sırada olduğu listede, 1980’e kadar tecavüzün suç sayılmadığı Fransa 75 bin tecavüzle 4. sırada bulunuyor.

Dünyada ise en fazla tecavüz ve tacizin yaşandığı ülke ABD olurken Kanada ise tecavüz ve tacizde dünya 8'inci sırada. 


MÜLTECİ ÇOCUKLAR SEKS TİCARETİNDE KULLANILIYOR

Polise defalarca ihbarda bulunmalarına karşın çocukları kullananlar hakkında işlem yapılmadığını anlatan okul müdürü, bir sığınmacı çocuğun kaybolması üzerine polisin inceleme başlattığını söyledi.

Sydsvenskan gazetesine konuşan Skone Bölgesi İnsan Ticaretiyle Mücadeleden Koordinatörü Lisa Green, Malmö'de sığınmacı çocukların seks ticaretinde kullanıldığını doğruladı. Green, sadece 2014 yılında polise bu konuda 40 vaka bildirdiklerini söyledi. 

Konular: İsveç, atatürk havalimanı, tecavüz, türkiye,

Yorumlar